DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.173.129-4.131

Gezmiş ve Yüksel 1. Sırada, Aydın 4. Sırada

CHP, İyi Parti ve AK Parti, Milletvekili Kesin Aday Listelerini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Gezmiş ve Yüksel 1. Sırada, Aydın 4. Sırada

Yapılan açıklamalara göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Aday Listesine 1. sıradan kadın Milletvekili Adayı Elvan Işık Gezmiş girerken, İyi Parti Giresun Milletvekili Aday Listesine de 1. sıradan kadın Milletvekili Adayı Ünzile Yüksel girdi. AK Parti Giresun Milletvekili Aday Listesi’ne ise 4. sıradan giren Berrin Aydın’ın isminin sembolik olarak listeye alındığı ve kazanma şansının yok denecek kadar az olduğu yorumları yapıldı.

CHP GİRESUN’DA İLK SIRA ELVAN IŞIK GEZMİŞ’İN 

CHP’nin Giresun Milletvekili Aday listesi belli oldu. Listenin 1. sırasında kadın adayın gösterilmesi dikkatleri Elvan Işık Gezmiş’in üzerinde topladı. CHP Giresun İl Teşkilatı’nın yayınladı basın bülteninde CHP Giresun Milletvekili Adayları şu isimlerden oluştu:

 1. Elvan Işık Gezmiş
 2. Reşat Nuri Özdemir
 3. Fikri Bilge
 4. Hakan Adanır

CHP Giresun Milletvekili Adayı Elvan Işık Gezmiş, sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada; “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Sayın MYK üyelerimizin, Giresun İl ve İlçe örgütlerimizin takdiri, sevgili Giresun halkının desteğiyle 28. Dönem Giresun Milletvekilliği adaylığına layık görülmemin sorumluluğunu ve heyecanını taşıyorum” dedi.

Gezmiş; “Dilimiz birlik dili, dirlik dili, yolumuz Atatürk yolu olacak. Tüm gayretimiz vatanımıza milletimize, şehrimize hizmet olacak. Bu vatan için can verenlere, bu Cumhuriyet’e ömrünü verenlere, gelecek nesillere borcumuzu ödemek için yola çıkıyoruz. Hep beraber başaracağız, yolumuz açık ve aydınlık olsun… Yolumuz iktidar olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

İYİ PARTİ GİRESUN’DA İLK SIRA ÜNZİLE YÜKSEL’İN

İyi Parti Giresun Milletvekili Adaylarının isim listesi de açıklandı.

Buna göre İyi Parti’nin Giresun’da gösterdiği adaylar arasında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yardımcısı Ünzile Yüksel ilk sırayı aldı.

İşte Giresun’daki İyi Parti Milletvekili Adayları:

 1. Ünzile Yüksel
 2. Hakan Bektaş
 3. Kaya Yıldız
 4. Mustafa Dizdar

AK PARTİ, KADIN ADAYI 4. SIRADAN GÖSTERDİ

AK Parti 28. Dönem Milletvekili Giresun Adayları belli oldu. 

Buna göre, 27. Dönem Milletvekillerinin hiçbiri listeye giremezken; 4 yeni ismin adaylığı açıklandı. CHP ve İyi Parti 1. sıra aday tercihini kadın adaydan yana kullanırken; AK Parti, Berrin Aydın’ı 4. ve son sıradan aday gösterdi.

İşte Giresun’daki AK Parti Milletvekili Adayları:

 1. Nazım Elmas
 2. Ali Temür
 3. Tolga Erener
 4. Berrin Aydın

MİLLETVEKİLİ KESİN ADAY LİSTESİNE GİREMEYEN KADIN ADAYLAR! 

Giresun’da toplamda 11 kadın Milletvekili Aday Adayı başvuru yaparken, bunların 3’ü Milletvekili Kesin Aday Listesine girmeyi başardı. 8 kadın Milletvekili Aday Adayı ise, Milletvekili Kesin Aday Listesine giremedi.

AK Parti’den Pınar Kahraman, CHP’den Ayça Kozluca, İyi Parti’den Zeliha Ödemiş, Kerime Ağdere Bozat, Melek Özgen ve Sema Özkan; Milletvekili Kesin Aday Listesine giremeyen isimler oldular.

Memleket Partisi’nin kesin aday listesi henüz yayınlanmadığı için Hira Tunahan ve Sinem Altındaş’ın şansı hâlâ devam ediyor.

Haber: Fatma Bulduk Uğurlu

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.