Gençlerimiz Cemaatlere Mecbur Bırakılıyor « Bulancak Ajans

7 Haziran 2023 - 14:51

Gençlerimiz Cemaatlere Mecbur Bırakılıyor

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yurt yetersizliğinin üniversite gençliğini cemaatlere ve tarikatlara mecbur bıraktığını söyledi.

Gençlerimiz Cemaatlere Mecbur Bırakılıyor
Son Güncelleme :

17 Eylül 2021 - 23:00

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel üniversite öğrenci yurtlarının yetersizliğine vurgu yaparak şunları belirtti: “Yeni öğretim sezonu ile üniversiteler de açıldı. Ancak üniversitelerimizin büyük bir yurt sorunu var. 7,5 milyon üniversite öğrencisine ancak 600bin KYK yurdu var. Gençler ya cemaat yurtlarına, ya da diğer sağlıksız barınma alanlarına yönelmek zorunda kalıyorlar. Öğrencilerimiz Pandemi döneminde hem ruh hem beden sağlığı açısından uygunsuz koşullarda barınmaya zorlanıyor.

KYK KREDİSİ DE BAŞKA BİR SORUN

KYK Kredisinde de benzer bir durum var. 2011’de üniversite öğrencilerine verilen  kredi 160 dolara denk gelirken şimdi aynı KYK kredisi 78 dolara denk geliyor. Yani ekonomideki erime öğrencilerimize verilen krediyi de yarının altına düşürmüş durumda. Hem gençlerimiz bu ülkenin geleceği diyeceksiniz hem de onların uygun koşullarda üniversite eğitimi almasına müsaade etmeyeceksiniz. Üstelik yetersiz yurtlar nedeniyle iktidar gençlerimizi cemaatlere ve tarikatlara mecbur bırakıyor.