Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,4211% 0.16
EURO34,0999% 0.09
STERLIN39,8285% 0.13
FRANG35,5721% 0.11
ALTIN2.100,68% -0,01
BITCOIN1.996.5752.541

GENÇ AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTILAR

Yayınlanma Tarihi : Google News
GENÇ AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTILAR

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kardeşi Halil Genç ve Genç ailesi hayatını kaybeden biricik annesi merhum Kıymet Genç, helallik alınmak üzere getirildiği Hisarüstü mahallesinde bulunan evlerinde taziyeleri kabul etti.

Taziye dileklerinde bulunanlara teşekkür eden ve özellikle annelerin yeri bir başka” diyen Başkan Şükrü Genç, “Kimse annesi ve babasını kaybetmek istemez. Canınızdan can gidiyor. Annem Kıymet Genç’in üzerimde emeği çok fazlaydı. Neler çektiğinin en yakın şahidi bendim. Hepsini birlikte yaşadık. Evimizin önündeki yeşillikler hepsi onun emeği. Allah mekânını cennet eylesin. En büyük amacım son anına kadar annemi rahat ettirmekti. Elimizden geldiği kadar hizmet ettim. Eğer anneme hakkı geçen varsa herkes helal etsin” ifadelerini kullandı.

Hisarüstü semtinde bulunan gecekonduda yaşayan Merhume Kıymet Genç’in cenazesi komşularından ve akrabalarından helallik alındıktan sonra, Baba ocağı olan çok sevdiği memleketi Gümüşhane’nin Şiran ilçesi Kırıntı köyünde toprağa verilmek üzere yola çıktı.

Yoğun bir kalabalığın Başkan Genç’i yalnız bırakmayarak taziye dileklerinde bulunduğu ve Genç ailesinin acılarını paylaşıldığı taziye merasimine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Meclis Üyesi Bora Kılıç, Rumelihisar Mahallesi Muhtarı Çetin Karayılan, Giresun ve Şebinkarahisar Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Sarıyer’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, meclis üyeleri, partililer, siyasetçiler ile çok sevdiği Sarıyer halkı katıldı.
Sarıyer Belediyesi tarafından yapılan açıklamada , ”Acımızı paylaşan herkese teşekkür ediyoruz. Taziye dolayısıyla çiçek göndermek yerine TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulunmanız bizleri mutlu edecektir” denildi.
Başkan Şükrü Genç ve ailesinin başı sağolsun. Merhume Kıymet Genç’in ruhu şad,mekânı cennet olsun.

Haber: Sadi Toygar

YORUM YAP