DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.198.893-4.298

Geçmiş Olsun Ordu

Aşırı yağış sonucu derelerin debisi arttı. Yükseklerden gelen ağaç kökleri sebebiyle köprü altları tıkaması sonucu sel ve su baskınları yaşandı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Geçmiş Olsun Ordu

Ordu’nun Altınordu ilçesinde akşam saatlerinde başlayan şiddetli sağanak yağmur ile birlikte yağmur sularının taşıdığı birçok ağaç ve heyelanlara bağlı taş ve toprak birikintilerinin köprüleri tıkaması sonucu sel ve su baskınları meydana geldi.

Yağışların ilk adından itibaren ekipleri seferber eden ve çalışmaları sahadan yöneten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, olumsuzlukları en aza indirmek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyledi.

Ordu’da akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız yağan sağanak yağmur olumsuzluklara yol açtı. Altınordu ilçesinde yağmur sularının Boztepe’den taşıdığı ağaç, odun ve heyelanlara bağlı olarak oluşan taş ve toprak birikintileri dere yataklarını ve köprü ayaklarının tıkanmasına sebep oldu. Özellikle tarihi Kemer Köprü yanındaki trafik köprülerinin altını ağaçların tıkaması sonucu ile Düz Mahalle’de Zaferi Milli Deresinin taşması sonucu su baskını yaşandı.

BAŞKAN GÜLER: “TÜM EKİPLERİMİZLE SAHADAYIZ”

Sağanak yağışların ilk anından itibaren ekipleri seferber eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ekiplerin çalışmalarını da sahadan yönetti.

Çalışmaları yerinde takip eden ve açıklamalarda bulunan Başkan Güler, yağmurun çok şiddetli olduğunu belirtti. Ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştığını aktaran Başkan Güler, “Çok şiddetli bir yağmur yağışı ile karşı karşıyayız. Yüksek bölgelerde yaşanan heyelanlarla ağaçlar köklerinin köprülerde takılması sonucu su baskınları yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak sahadayız, derelerde ve köprülerde biriken bu maddeleri temizliyoruz” dedi.

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı 290 iş makinesi, 822 personel ve paydaş birçok kurum, şehrin çeşitli noktalarında çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.