DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.173.129-4.131

Gaziler Mahallesi’nde Yöresel Ürünler Pazarı Açıldı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun önem verdiği projelerden biri olan yerel üreticilerin kalkınmasını teşvik eden ‘Yöresel Ürünler Pazarı’nın üçüncüsü Gaziler Mahallesi’nde vatandaşların katılımı ile açıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gaziler Mahallesi’nde Yöresel Ürünler Pazarı Açıldı

Giresun’un tarihi ticari işletme mimarisinden esinlenerek inşa edilen Yöresel Ürünler Pazarı’nda civardaki vatandaşların bahçelerde yetiştirdiği doğal sebze ve meyvelerin yanı sıra hayvansal ürünler de tezgahlarda yerini alıyor. Çınarlar ve Bulancak Durağı Yöresel Ürünler Pazarlarının ardından kadın üreticilerin ürettiği doğal ürünler artık Gaziler Mahallesi’nde de modern bir ortamda satılacak.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Gaziler Mahallesi’ne kurulan Yöresel Pazar ile birlikte artık o bölgede tarımsal ve hayvansal üretim yapanların da modern yerlerde satış yapacağını söyledi.

“HEDEFİMİZ HER MAHALLEYE EN AZ 1 YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI”

Başkan Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “2019 yılının 1 Nisan’ından itibaren nasıl başladıysak aynı şekilde Giresun’umuza hizmet aşkıyla devam ediyoruz. Bizim için her gün hizmet günü. Bugün Gaziler Mahallemize, üçüncü Yöresel Ürünler Pazarımızı açıyoruz. Birincisini Çınarlar’a, ikincisini Bulancak Durağı mevkiinde açmıştık. Ablalarımız, teyzelerimiz kendi imkanlarıyla bahçelerinden topladıkları, hayvanlarından elde ettikleri ürünlerini modern ve sağlıklı bir ortamda burada vatandaşlarımız ile buluşturuyorlar. Yağmurun altında beklemiyorlar artık, soğuktan arınıyorlar. Hem satışlarını yapıyorlar, hem de şehrimizin ekonomisine katkı sağlıyorlar. Bizler de emeklerinin kazanca dönüştürülmesi anlamında bir projeyi gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız. Üretime ve ev ekonomisine katkı sağlayan bu tür yöresel pazar yerlerini artıracağız. Hedefimiz her mahalleye en az bir adet Yöresel Ürünler Pazarını oluşturmak. Giresun’umuza hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamındaki ‘Üreten Kadın Güçlü Kadın’ projesi olan yöresel ürünler pazarının sayısının da artacağı kaydedildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.