Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR29,0018% 0.05
EURO31,2275% 0.02
STERLIN36,4020% 0.04
FRANG33,0122% 0.17
ALTIN1.858,89% -0,41
BITCOIN1.237.000-3.042

Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri 13 Nisan’da..

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri 13 Nisan’da..

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl 26. sı düzenlenen Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri 13 Nisan Pazartesi günü Erzurum Devlet Tiyatrosunun ‘Evlendirme’ adlı tiyatro oyunu ile başlayacak.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri’ne bu yıl Erzurum, Trabzon, Ordu, Konya, Samsun, İstanbul ve Afyonkarahisar tiyatro grupları katılacak.

Tiyatro Günleri kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenleyen Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel, yapılan tiyatro günlerinin ve diğer sosyal faaliyetlerin kültürel gelişmeye katkı sağlamak, insanlara toplum ve yaşam bilimi olan tiyatroyu sevdirmek, şehrin kültür ve sanat hayatını canlı tutabilmek adına düzenlendiğini söyleyerek: “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz tiyatro günlerine, misafir tiyatro grupları katılacak. Bu yılki tiyatro günlerine 7 ilden tiyatro grupları gelecek. Tüm oyunlar Vahit Sütlaş Sahnesinde saat 20.00’da sahnelenecek. Biletler Tiyatro Müdürlüğümüzden ve Meydan’da bulunan bilet satış noktamızdan temin edilebilir. Tiyatro Günlerimiz ile birlikte; tiyatronun eğitici, eğlendirici, düşündürücü ve birleştirici unsurlarını sanatseverlerle buluşturmayı istiyoruz. Bu vesileyle, tüm tiyatro severleri tiyatro günlerimize davet ediyoruz. Giresun’umuzda tiyatromuzu her anlamda daha da geliştirmek için çalışıyoruz. Koyduğumuz hedefe ulaşmak istiyoruz” dedi.

Fevzi Beyazıtoğlu Tiyatro Günleri’nin programı ise şu şekilde:

13–14 Nisan Pazartesi ve Salı günleri; Erzurum Devlet Tiyatrosu ‘Evlendirme’

15 Nisan Çarşamba günü; Trabzon Devlet Tiyatrosu ‘İnsan Sesi’

16 Nisan Perşembe günü; Ordu Büyük Şehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu ‘Boyacı’

17-18 Nisan Cuma ve Cumartesi günleri; Konya Devlet Tiyatrosu ‘Uyan’

19 Nisan Pazar günü; Samsun Karma Sahne ‘Canbazın Cenazesi’

20-21 Nisan Pazartesi ve Salı Günleri; İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘Bir Nefes Dede Korkut’

22 Nisan Çarşamba günü; Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu ‘Bugün Git Yarın Gel’

Diğer yandan toplantıya katılan Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Şerafettin Vurgun Belediyenin devam eden ve hedeflen tüm projeleri ile ilgili çalışmaların çok yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

YORUM YAP