Esnaf temsilcileri de ellerini taşın altına koymalıdır « Bulancak Ajans

27 Eylül 2023 - 19:04

Esnaf temsilcileri de ellerini taşın altına koymalıdır

Esnaf temsilcileri de ellerini taşın altına koymalıdır
Son Güncelleme :

21 Mart 2020 - 10:09

ESDER Genel Başkanı ÇELİKUS;” Bu zor günlerimizde Esnaf temsilcileri de ellerini taşın altına koymalıdır.”

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, ticari, sosyal ve kültürel hayatımızın bel kemiğinin esnaflarımız olduğunu hatırlatarak Kovid-19(Koronavirüs) sebebiyle sıkıntılı günler yaşayan esnafımıza TESK, federasyonlar ve esnaf odalarının da destekleyici katkıda bulunması gerektiğini belirtti.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yayılan koronavirüs nedeniyle esnafımızın işlerinin kötüye gittiğini söyleyen ÇELİKUS,” Esnafımız zor bir ekonomik süreçten geçtiğimiz şu günlerde bağlı oldukları odalara olan aidat borçlarını ödeyemez duruma geldi. Bu bağlamda esnaflarımız için mevcut borçlarının affını ve en az 3 ay aidat alınmamasını istiyoruz. ESDER olarak üyelerimizden 3 ay aidat tahsilâtı yapmayacağız. Aynı duyarlılığı TESK, federasyonlar ve odaların da göstermesini bekliyoruz.”dedi.

Devlet büyüklerine desteklerinden dolayı teşekkür eden ancak bu durumdan sadece devlet desteğiyle kurtulanamayacağını dile getiren ÇELİKUS;” Devletimiz vatandaşımıza bu zor günleri kolay atlatabilmesi için çeşitli desteklerde bulundu. Esnaf temsilcileri de elini taşın altına koyarak, üyelerinin yükünü hafifletmesi lazım. TESK’ in imkânlarıyla esnaf ve sanatkârımıza kira desteğiyle katkıda bulunmasını esnaflarımız adına talep ediyoruz. Bu zor günlerde fedakârlık yapmak hepimiz için milli bir meseledir. “dedi.