DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.587,030.624
reklam

Enver Ünlü’nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Giresun Vali Sayın Enver Ünlü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Enver Ünlü’nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
reklam

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü’nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı şöyle; Aziz Milletimizin tarihine şerefle nakşettiği Kurtuluş Savaşı Destanı’nın son mısrası ve kazandığı hürriyetinin tescili niteliğinde olan Cumhuriyet’imizin 99. yılına ulaşmanın haklı gururu ve sevinci içindeyiz.

Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığı ile vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser; sahip olduğu vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecan ve şevkle mücadele eden bir ecdadın bizlere en değerli armağanıdır.

Bugün tarih ve dünya, 1923’te ve 15 Temmuz’da milletçe el ele vererek yaptıklarımıza ve büyük ve güçlü Türkiye’nin yükselişine şahit olmaya devam ediyor. 42. ve 47. Gönüllü Alayların ruhu ve Milli Mücadele’mizin onurlu kahramanlarıyla kazandığımız Cumhuriyet’imiz, hiç şüphesiz yeni nesillerin omuzlarında yükselecektir.

1920’lerde Aziz Milletimizin iman dolu göğsünü geçemeyenler bilmelidir ki hepimizden bir parça taşıyan ay yıldızlı hilalin altında bu ülkenin evlatları, eşit ve onurlu vatandaşları olarak sonsuza dek var olmaya devam edeceğiz. Bu ruhla Türkiye Cumhuriyeti; sahip olduğu demokrasi kültürü, hukuk devleti kimliği, insanıyla bütünleşmiş gücü ve birikimiyle ikinci yüzyılına Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi, ebediyete irtihal eden Devlet Büyüklerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyorum.

YORUM YAP