DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.587,030.624
reklam

Emekli Aylıkları ve İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Emeklilerimize bir müjde vermek istiyorum. Emeklilerimizin temmuz ayı aylıkları ile bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Emekli Aylıkları ve İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?
reklam

Erdoğan, bayram tatilinin süresine ilişkin bir açıklama yapmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, emeklilerin temmuz ayı aylıkları ile bayram ikramiyelerinin bayram öncesi ödeneceğini açıkladı. Erdoğan, “Ocak-temmuz dönemi TÜFE oranını dikkate alarak yüzde 8,45 oranında artış yapıyoruz” dedi.
“Aşı konusunda yürütülen olumsuz kampanyaların hiçbirinin ilmi ve akli temellere dayanmadığının altını çizmek istiyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Toplumsal bağışıklık elde edilene kadar sağlık tedbirlerine devam etmeliyiz” dedi.
Cumhurbaşkanı  Erdoğan, en önemli sorunlardan biri yüksek enflasyon olduğunu belirtirken, “Geçmişte hem enflasyonu aşağıya çekmeyi hem de büyümeyi aynı anda gerçekleştirme başarısını gösterdik. Şimdi çok daha iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Yüksek enflasyonla mücadele takım oyununu gerektiriyor. Merkez Bankamız bu sorunu çözmekte kararlı bir yaklaşıma sahiptir” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı  Erdoğan ayrıca, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin, hasat nedeniyle haziran ayında ara verdiği, uygun fiyatlı arpa ve buğday gibi yem hammaddesi satışına temmuzda devam edeceğini bildirdi.
Öte yandan Erdoğan, bayram tatilinin süresine ilişkin açıklama yapmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Türkiye dünyada salgın sürecini başarıyla yürüten ülkelerin ilk sıralarında yer alıyor. Temizlik, mesafe, maske tedbirlerine uymaya devam etmeliyiz. Olumsuz yöndeki aşı kampanyalarının akli dayanağı yoktur.
YURTTAŞLARA ‘AŞI’ ÇAĞRISI
Tüm vatandaşlarımıza artık 18 yaş üzeri herkese açılmış aşı randevularını hemen alarak kendilerini ve sevdiklerini bu musibetten koruma çağrısında bulunuyorum.
“BÜYÜMEDE ARZULADAĞIMIZ DENGE BAŞLADI”
Bütçeden ve çeşitli fonlardan sunduğumuz doğrudan desteklerin tutarı 150 milyar lirayı aşmış durumdadır. Yıl sonuna kadar bu tutarın 196 milyar liraya yani milli gelirimizin yüzde 3,5’una ulaşmasını hedefliyoruz. Salgın ve kuraklık nedeniyle et, süt ve yem fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz. Büyümede dış talep ile iç talep arasında arzuladığımız denge başladı.
Yıl sonuna kadar işe alınacak her işçi için tüm SGK prim ve vergilerini 12 ay boyunca karşılıyoruz.
EMEKLİLERE ‘MÜJDE’ AÇIKLAMASI
Emeklilerimizin Temmuz maaşlarını ve Bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz
VERGİ SİSTEMİNE DAİR ELEŞTİRİLERE YANIT
Türkiye’de dolaysız vergi gelirlerinin toplam vergi oranını yüzde 53’ten yüzde 61’e çıkardık. Aynı dönemde dolaylı vergilerin payını yüzde 47’den yüzde 39’a düşürdük. Daha önce gelir vergisine ilişkin en düşük vergi oranı yüzde 22’ydi, biz bunu yüzde 15’e düşürdük. En yüksek vergi oranını da yüzde 49,5’tan yüzde 40’a indirdik. Tüm işlemlerde KDV oranının yüzde 18 olduğunu varsaydığımızda OECD ülkeleri arasında KDV oranı en düşük 2’nci ülkeyiz. Sağladığımız istisna ve muafiyetlere rağmen vergi gelirlerimizi artırıyoruz.”

YORUM YAP