DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.295.410-2.439

Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’nın 9. Gerçekleştirildi.

Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’nın 9.su 11 Haziran 2022 Cumartesi günü, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’nın 9. Gerçekleştirildi.

Çalıştay’da Giresun’da görev yapan öğretmenler, okul/kurum yöneticileri, il ve ilçe milli eğitim yöneticileri ve akademisyenlerin bulunduğu yaklaşık 500 izleyici, birçok yenilikçi uygulama ve materyal örneği etrafında bir araya geldi.

11 Haziran Cumartesi, 09.00-16.00 saatleri arasında yapılan çalıştay; öğrenmeyi ve öğrenme ortamlarını zenginleştirmek için gayret eden öğretmenleri ve eğitimcileri meslektaşları ile bir araya getirerek iletişim ve işbirliği temelinde yeni öğrenme ortamları oluşturmayı hedeflemektedir.

Bu bağlamda çalıştayda, 10 adet sözlü sunum, 20 adet poster sunumu ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinden Prof. Dr. Emre Ünal’ın konuşmacı olarak katıldığı “21.Yüzyılda Öğretmen Olmak” konulu konferans gerçekleştirildi. Çalıştay kapsamındaki etkinliklere katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Çalıştayın ev sahipliğini ve organizasyonunu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu konuşmasında “Amacımız; öğretim liderlerimizin eğitim ortamlarında uygulanan yenilikçi yöntemlerden, tekniklerden ve içeriklerden haberdar olmalarını sağlamak; özgün çalışmaları belirleyerek ön plana çıkarmak ve böylece bu çalışmaların model alınmasına aracılık etmektir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu konuşmasının son bölümünde ise; Çalıştaya desteğini esirgemeyen başta Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü’ye teşekkür etti. Ayrıca katılımları ve içerik katkılarıyla destek veren Sayın Prof. Dr. Emre Ünal’a,  örnek sunumlarıyla çalıştaya anlam katan tüm öğretmenlere, bu paylaşımları yaygınlaştıracak olan katılımcılara, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da organizasyon için kapılarını açan Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen, öğrenci ve personeline, organizasyonun gerçekleştirilmesine vesile olan AR-GE Birimi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu bir sonraki çalıştayda buluşma temennisiyle sözlerine son verdi.

YORUM YAP