DOLAR32,2511% 0.14
EURO35,0023% 0.27
STERLIN41,0886% 0.43
FRANG35,2346% 0.08
ALTIN2.418,47% 0,36
BITCOIN69.017,101.768

Düzensiz Göçle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, 14 Aralık Salı günü çevrimiçi olarak gerçekleştirilen “Düzensiz Göçle Mücadele” 6. Bölge Koordinasyon Toplantısına katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Düzensiz Göçle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Koordinatör Valilik olarak Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlık ettiği, Amasya, Çankırı, Çorum, Giresun, Kastamonu, Ordu, Samsun ve Sinop illerinin Valileri, İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları, Sahil Güvenlik Komutanları ve İl Göç İdaresi Müdürlerinin katılımıyla video konferans üzerinden saat: 11.00 de çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantıda; Ülkemizin düzensiz göçle mücadelesinde etkinliğin ve kurumlar arası koordinasyonun arttırılması konusunda yapılan çalışmalar, düzensiz göçmen konusunda bölge iller arasında atılabilecek adımlar ve koordinasyon konuları ele alındı.

Toplantıya başkanlık eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın açılış konuşmasının ardından Göç İdaresi Başkanlığı Düzensiz Göçle Mücadele Daire Başkanı Ahmet Küçükikiz tarafından bir sunum yapıldı.

Daire Başkanı Küçükikiz yaptığı sunumda; Türkiye’nin bulunduğu coğrafi konum itibariyle düzensiz göçe maruz kaldığına dikkat çekilerek yıllara göre yakalama istatistikleri, engelleme faaliyetleri, göçmen kaçakçılığının önlenmesi çalışmaları, geri gönderme merkezleri, düzensiz göçle mücadele kapsamında yapılan mevzuat değişiklikleri, düzensiz göçün önlenmesine yönelik alınan tedbirler ve uygulamalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

YORUM YAP