Dünya Fındık Haftası Trabzon’da kutlanacak

Yayınlanma Tarihi :

Her yıl Ağustos ayının ikinci haftasında olmak üzere geleneksel hale getirilerek kutlanması kararlaştırılan ve logosu da tescil ettirilen Dünya Fındık Haftası’nın ilki bu yıl Trabzon Ticaret Borsası’nın koordinasyonun da 9-14 Ağustos tarihleri arasındaki yapılacak.

9 Ağustos’ta Trabzon Ticaret Borsası Çok Amaçlı Salonu’nun da Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da katılması beklenen törenle başlayacak etkinliklerde aynı gün Fotoğraflarla Fındık Sergisi de giriş katında açılacak.

Etkinliklerde 10 Ağustos Salı günü Yomra İkisu mahallesindeki örnek bahçe ziyareti yapılacak. Aynı gün Fındık Ticaretinde Sorunlar ve Çözüm Önerileri konulu toplantı TTB Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilecek.

12 Ağustos Perşembe günü ise Trabzon Botanik de oluşturulan ve 21 çeşit fındık türünün yer aldığı bahçe ve Fındık Evi’nde organizasyon yapılacak.

13 Ağustos Cuma günü ilk olarak, TTB Meclis Başkanı ve UFK Başkanı Sebahattin Arslantürk, Keşap Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Şahin ve Ünyeli yetiştirici-yenilikçi Orhun Güven’in konuşmacı olarak katılacakları ‘Fındıkta Ezberi Bozanlar’ söyleşisi TTB Çok Amaçlı Salon da yapılacak. Aynı gün ise Fındığa Emek Verenler-Kazandıranlar için ödül töreni düzenlenecek.

14 Ağustos Cumartesi günü ise geleneksel hasat şenliği Yomra-İkisu Mahallesi’ndeki Örnek Bahçe’de yapılacak. Şenliğe Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’da katılacak.

Basın No: