DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.198.893-4.298

Dokumacı, Saldırıları şiddetle kınıyoruz!

ORGİ Havaalanı İle İlgili olarak Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı bir basın bildirisi yayınladı. Dokumacı’nın yayımladığı basın bildirisi söyle;

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Dokumacı, Saldırıları şiddetle kınıyoruz!

ORGİ Havaalanı İle İlgili olarak Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı bir basın bildirisi yayınladı. Dokumacı’nın yayımladığı basın bildirisi söyle;

Son zamanlarda, Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve büyük kararlılığı sonucu, ülkemizde deniz üstüne inşa edilen ilk havalimanı olarak ulusal ve uluslararası uçuşlar için hizmete alınan Ordu Giresun Havalimanı’na gerçekleştirilen Türk Hava Yolları uçuşlarında azalma olduğu iddia ve bahane edilerek bazı çevrelerce şehrimize verilen havacılık hizmetleriyle ilgili olumsuz algı oluşturulmaya çalışıldığı gözlemlenmektedir.

Boeing 737 Max serisi uçaklarda tespit edilen teknik sorunlar nedeniyle bu uçakların operasyonları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de durdurulmuştur. Beklenmedik bu durum nedeniyle Türk Hava Yolları, filosunda bulunması gereken 24 uçağı operasyonlarında değerlendirememektedir. Bu uluslararası sorun, tüm Türkiye’de uçuş sayılarını doğrudan etkilerken söz konusu azalmanın Ordu Giresun Havalimanı’na yapılan uçuşlara yansıması sadece yüzde bir (%1) ile sınırlı kalmıştır.

Devletimizde önemli görevlere gelen ya da gelme ihtimali bulunan hemen her Giresunlu hemşerilerimiz aleyhine yapılan operasyonlarda bu kez bir başka değerli hemşerimiz İlker Aycı’nın hedeflendiğini üzülerek görmekteyiz. Giresun’un gurur kaynaklarından biri olan, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanına yönelik çarpıtma, cehalet ve kötü niyete dayalı iddiaların gerçekle ilgisi bulunmamaktadır.

Bizler Giresun’umuzun değerleri olan hemşerilerimize sahip çıkarak Giresun’umuza olan hizmetlerini zenginleştirmek gayesiyle çalışırken bu isimlere yönelik gerçekleştirilen saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Bu vesileyle Giresun Vakfımızın üyesi ve eski Yönetim Kurulu üyesi olan Sayın İlker AYCI’ya bulunduğu görevlerde memleketimiz için yaptığı büyük katkı ve hizmetleri için şükranlarımızı sunuyor, kendisine olan tam desteğimizi kamuoyunun bilgilerine arz ediyoruz.

Giresun Vakfı
Yönetim Kurulu Adına
Başkan Ahmet Dokumacı

YORUM YAP