Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,1479% 0.14
EURO33,8696% 0.21
STERLIN39,5481% 0.15
FRANG35,4433% 0.27
ALTIN2.041,16% 0,45
BITCOIN1.787.92211.394

Deniz Sezonu 15 Haziran’da Açılıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Deniz Sezonu 15 Haziran’da Açılıyor

PLAJLAR ONLARA EMANET OSKEM 15 HAZİRAN’DA SEZONU AÇIYOR

Vatandaşların güvenli bir deniz sezonu geçirmesi için her yaz Büyükşehir Belediyesine bağlı plajlarda hizmet veren Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM), 15 Haziran’da sezonu açıyor.

Altınordu, Fatsa, Ünye, Perşembe ve Gülyalı ilçelerinde bulunan 17 plajda hazırlıklarını tamamlayan OSKEM ekipleri, 65 personelle Ordu sahillerinin güvenliğini sağlayacak.

65 PERSONEL HİZMET VERECEK

2020 yaz sezonunda ilave plajlarla cankurtaran sayısını da artıran İtfaiye Dairesi Başkanlığı, vatandaşların deniz aktivitelerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için 3’ü kadınlar plajı, 1’i engelliler plajı olmak üzere toplam 17 plajda 65 personel, 4 adet jet ski ve 2 adet zodyak bot ile hizmet verecek.

HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI

15 Haziran-14 Eylül tarihleri arasında haftanın her günü 10.30 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verecek olan OSKEM ekipleri, sahillerde tedbirleri üst düzeyde tutacak. Büyükşehir Belediyesi tüm plajlara yerleştirilecek uyarı ve bilgilendirme tabelaları, can simitleri ve gözetleme kulelerinin yanı sıra sıkı eğitimlerden geçen, alanında uzman cankurtaranlarla sorunsuz bir sezon geçirmeyi hedefliyor.

17 PLAJDA GÜVENLİĞİ SAĞLAYACAKLAR

Ekipler Altınordu ilçesinde Akyazı Plajı,  Akyazı Halk Plajı, Mavi Bayraklı Cumhuriyet Mahallesi Halk Plajı ve Kumbaşı Halk Plajı; Perşembe ilçesinde Efirli Kadınlar Plajı ve Çaka Beyaz Kum Plajı, Aktaşlar Plajı, Efirli Engelsizler Plajı; Fatsa ilçesinde Demas Kadınlar Plajı, Demas Halk Plajı ve Çamlık Halk Plajı; Ünye ilçesinde Kırkevler Halk Plajı, Gölevi Kadınlar Plajı, Çınarsuyu Halk Plajı, Nuriye Mahallesi Halk Plajı, Fevzi Çakmak Halk Plajı; Gülyalı Tepealtı Halk Plajı’nda vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayacak.

UYARILAR HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Vatandaşlardan, alınan tedbirlere uyulmasını isteyen İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, “Bu sezon plaj sayımızla birlikte cankurtaran sayımızı da artırdık. Aldığımız önlemlerle sorunsuz bir sezon geçirilmesi için çalışacağız. Plajlarda görev yapacak olan cankurtaran personelleri gözetleme kulelerinden herhangi bir olumsuzluk durumunu sürekli takip edecek, su motorlarıyla da kontroller yaparak vatandaşların güvenli bölgede kalmalarını sağlayacak. Herhangi bir boğulma tehlikesi durumunda ise hazır bulunan ekipmanlarımızla olaylara anında müdahale edilecek. Olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına vatandaşlarımızdan isteğimiz; belirlenen plajlarda ve saatlerde denize girmeleri, çeken akıntıya karşı dikkatli olmaları, güvenlik mantarı çekilmemiş ve görevli bulunmayan kıyılarda denize girmemeleri, görevlilerimizin ikaz ve uyarıları doğrultusunda hareket etmeleridir ” dedi.

YORUM YAP