Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,1478% 0.14
EURO33,8440% 0.09
STERLIN39,5260% 0.09
FRANG35,4117% 0.18
ALTIN2.039,42% 0,36
BITCOIN1.785.03111.009

Cross Country Yamaç Paraşütü Uzun Mesafe Yarışması Başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cross Country Yamaç Paraşütü Uzun Mesafe Yarışması Başladı
Mercimektepe Uluslararası Cross Country Yamaç Paraşütü Uzun Mesafe Yarışması, 20 ilden 65 sporcunun katılımıyla başladı.

Tokat spor turizmine ve tanıtımına önemli katkıları olan, Spor Tokat kapsamında Turhal ilçesine bağlı Şenyurt beldesinde bin 200 metre yükseklikte bulunan Mercimek Tepesi’nde düzenlenen Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması’nın açılış törenine Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal Kaymakamı Ali Gökay, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, İl Jandarma Komutanı Ali Kınay, Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan, Türkiye Hava Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Turhan, protokol mensupları, federasyon temsilcileri ve spor severler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Türkiye Hava Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Turhan’ın ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, tüm Türkiye’den sporcuların katıldığı Cross Country Paraşüt Yarışmasına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Cross Country Paraşüt Yarışmasının Spor Tokat projesi kapsamında gerçekleştiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, sporu çok önemsediğimi söyledi. Tokat’ın spordaki hedeflerini anlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Anaokulu öğrencilerinden, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteöğrencilerine kadar kadınlarımızıve engellilerimizi de katmak kaydıyla spor kültürüne katkı sağlamak, spor altyapısını oluşturmak, en azından her çocuğun bir spor dalı ile uğraşmasını sağlamak istiyoruz. Uğraşmasa bile iyi bir sporsever olmalarını hedefliyoruz. Bunu da önemli ölçüde gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Bunda Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, beden eğitimi öğretmenlerimiz, antrenörlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz çok başarılı oldular. Hatta Spor Tokat Türkiye’yede örnek oldu.

Kısacası sporu desteklemekten büyük mutluluk duyuyorum. Sporu önemsiyorum. Tekrar bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkısı olan Hava Sporları Federasyonu Başkanlığımız başta olmak üzere Gençlik Spor İl Müdürümüze, Turhal Belediye Başkanımıza, Turhal Kaymakamımıza, Turhal’daki havacılıkla ilgili kulüplerimize çok teşekkür ediyorum.İzleyicilere keyifli izlemeler, hoşça vakit geçirmelerini, sporcularımıza da kazasız belasız hoşça vakit geçirmelerini diliyorum.” dedi.
Yarışmada yer alan sporculara bölge ve hava durumu ile teknik brifingin verilmesi sonrasında hazırlıklarına başlayan yarışmacılar sıra ile havalanmaya başlayarak en uzun mesafe rekorunu kırmaya çalıştı. Yarışma 5 Temmuz 2020 Pazar Günü sona erecek.

YORUM YAP