DOLAR32,8425% 0.05
EURO35,1743% -0.16
STERLIN41,5836% -0.28
FRANG36,8324% 0
ALTIN2.492,37% 0,10
BITCOIN64.779,81-0.225
reklam

Cankurtaranlar Güne Sporla Başlıyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Cankurtaranlar Güne Sporla Başlıyor
reklam

Vatandaşların güvenli bir deniz sezonu geçirmesi için 15 Haziran’da Büyükşehir Belediyesine bağlı plajlarda hizmet vermeye başlayan cankurtaranlar, güne sabah sporu ve yüzme teknikleri eğitimiyle zinde başlıyor.

Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ekipleri, 3’ü kadınlar plajı, 1’i engelliler plajı olmak üzere toplam 17 plajda 65 personelle Ordu sahillerinin güvenliğini sağlıyor.10

17 PLAJDA 65 CANKURTARAN

İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, ekiplerin canla başla çalıştıklarını ifade ederek, “15 Eylül’de sezon açılışı yaptığımız 3’ü kadınlar plajı 1’i engelsizler plajı olmak üzere 17 plajda 65 cankurtaranımız canla başla çalışıyor. Eğlencenin faciayla sonuçlanmaması için vatandaşların can güvenliğini sağlamak noktasında her türlü tedbiri alan ekibimiz, kondisyondan düşmemek için güne sabah sporuyla başlıyor, akabinde ise olası boğulma olaylarına hızlı ve etkin müdahale için yüzme teknikleri eğitimlerini sürdürüyor” dedi.

26 KİŞİ YAŞAMA TUTUNDU

26 boğulma tehlikesi yaşanan olaya müdahale edildiğini söyleyen Daire Başkanı Çınkıl, “Sezon açıldığı günden bu yana yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçen ekiplerimiz, yaklaşık bir aylık sürede 26 boğulma tehlikesi yaşayan vatandaşa müdahale ederek yaşama tutunmasını sağladı.  Bir canı bile kurtarmanın değeri paha biçilmez. Hayatı kurtulan insanların evlerinde sevdikleriyle hayatlarına devam ettiğini bilmek müthiş bir duygu. Kurallara özen gösterildiği sürece herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacaktır” diye konuştu.

14 EYLÜL’E KADAR HİZMET VERECEK

15 Haziran-14 Eylül tarihleri arasında haftanın her günü 10.30 ile 19.00 saatleri arasında hizmet veren OSKEM ekipleri; Altınordu ilçesinde Akyazı Plajı,  Akyazı Halk Plajı, Cumhuriyet Mahallesi Halk Plajı ve Kumbaşı Halk Plajı; Perşembe ilçesinde Efirli Kadınlar Plajı ve Çaka Beyaz Kum Plajı, Aktaşlar Plajı, Efirli Engelsizler Plajı; Fatsa ilçesinde Demas Kadınlar Plajı, Demas Halk Plajı ve Çamlık Halk Plajı; Ünye ilçesinde Kırkevler Halk Plajı, Gölevi Kadınlar Plajı, Çınarsuyu Halk Plajı, Nuriye Mahallesi Halk Plajı, Fevzi Çakmak Halk Plajı; Gülyalı Tepealtı Halk Plajı’nda vatandaşların güvenliğini sağlıyor.

YORUM YAP