DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.281.341-2.715

Bulancak’tan yenilikçi proje; Barkodlu yoklama

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak’tan yenilikçi proje; Barkodlu yoklama
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği yenilikçi projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Aralık 2019’da Bulancak genelinde 700’e yakın ortaokul ve lise öğrencisinin katıldığı, Bulancak Müftülüğü ve Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde gerçekleştirilen “Gençler Kuranla Buluşuyor, Değerlerini Öğreniyor” Projesinin teknoloji-iletişim-tanıtım ortaklığını üstlenmişti. 5 Aralık 2019-10 Mart 2020 tarihleri arasında ilçemizde bulunan 8 cami ve mescit de hafta da iki gün gerçekleştirilen camii semineri programında yoklama takibi TÜGVA Bulancak olarak geliştirdiğimiz TÜGVA Barkod sistemi yapıldı.

Göktekin “TBYS Barkod sistemi ile 13 bin barkod okutuldu.”

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin’in yaptığı açıklamada “Öncelikle son günlerde dünyanın uğraştığı ülkemizin de ulusal mücadele verdiği Korona Virüsü sebebiyle tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tedbirlerimizi alacak ve hayatımıza devam edeceğiz. Toplu programlarımızı, buluşmalarımızı erteledik. Ancak dijital alanda çalışmalarımızı sürdürmeye, takip etmeye devam ediyoruz. Yaklaşık 4 aydır Bulancak’ta lise öğrencilerimize düzenlediğimiz. Gençler Kuranla Buluşuyor, Değerlerini Öğreniyor Projesi Cami seminerlerimizi tamamladık. Bu süreçte TÜGVA Bulancak olarak ciddi misyonlar üstlendik, hem projemizin tanıtımı hem de projemizin takibi noktasında çalışma arkadaşlarımızla Türkiye’de çok az yerde kullanan ve bizzat kendimizin yazdığı ve geliştirdiği TÜGVA TBYS Barkod Sistemini hayata geçirdik. Proje süresince öğrencilerin yoklama takibi, puanlandırma sistemini oluşturduğumuz sistemle takip ettik. Hem şeffaf, hem daha az iş yükü ile cami görevlilerimiz öğrencilerin barkodunu cami seminerleri öncesi okutarak sisteme tanımladı. Almış olduğumuz istatistiğe göre 13 bin civarı barkod okutularak sisteme veri girilmiş. Şimdi önümüzdeki günlerde inşallah Korona Virüs tedbirleri kalktığı zaman bu verileri derleyerek proje kapsamında bir sınav ve taahhüt edilen gezi gerçekleştirilecektir. TÜGVA olarak yenilikçi ve inovasyonel projelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Dedi
TÜGVA Bulancak, TBYS Barkod sisteminin yanında TÜGVA Puan, TÜGVA İndirim çalışmalarıyla da Bulancak’ta yeni nesil gençliğin dikkatini ve ilgisini çekmeye devam ediyor.

YORUM YAP