Bulancak’ta Metruk Binalar Kaldırılıyor « Bulancak Ajans

30 Ocak 2023 - 15:02

Bulancak’ta Metruk Binalar Kaldırılıyor

İlçemizde metruk kalmış ve uygunsuz kullanıma açık eski binalar yasal süreçleri tamamlanarak, yıkılıp enkaz ve arsa temizliği yapılarak kaldırılıyor.

Bulancak’ta Metruk Binalar Kaldırılıyor
Son Güncelleme :

14 Haziran 2022 - 9:28

Bulancak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmayla, 18 Mayıs- 10 Haziran tarihleri arasında, 3194 sayılı İmar kanununun 39. Maddesine dayanılarak ve Başkanlık oluruyla yıkım kararları alınan metruk yapıların yıkım işlemleri tamamlanırken, enkazları da kaldırılarak arsa temizlikleri de yine Belediye tarafından yapılmaktadır.

Yıkım çalışmalarını yerinde izleyen Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “İhsaniye mahallesinde 8 adet, Bulancak mahallesinde 2 adet ve İsmetpaşa mahallesinde 2 adet olmak üzere toplam 12 adet metruk yapının yıkım işlemlerini tamamlamış bulunuyoruz. Uzun zamandır atıl kalan bu binaların yıkılması çevre/mahalle güvenliği ve huzuru için de büyük önem arz ederken, eski ve kirli görüntüleri de ortadan kaldırmış oluyoruz. Her alanda ve anlamda hizmet eden Belediyecilik anlayışıyla çalışmaya ve üretmeye devam ederken, ilçemizin de her anlamda kalkınması, güzelleşmesi ve yeniden dönüşümü için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.