Bulancak’ta Karla Mücadele Sürüyor « Bulancak Ajans

3 Şubat 2023 - 04:51

Bulancak’ta Karla Mücadele Sürüyor

Bulancak Belediyesi, ilçede devam eden yoğun kar yağışına karşı mücadele için tüm ekipleriyle sahada çalışıyor.

Bulancak’ta Karla Mücadele Sürüyor
Son Güncelleme :

11 Mart 2022 - 12:13

Sabah saatlerinden itibaren devam eden kar yağışının olumsuz etkilerine karşı Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatı ile Fen İşleri Müdürlüğü, BULASKİ Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri teyakkuza geçerek, ilçe merkezi ve üst mahallelerde karla mücadelelerini sürdürüyorlar. Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde yol ve kaldırım kenarlarında bulunan mazgalları temizleyerek ve kaldırımlara bırakılan çöpleri anında kaldırırken, Fen İşleri ve BULASKİ Müdürlüğü ekipleri 7 kepçe ve ekiple ana arterler ve üst mahalle yollarında biriken karları kürüyerek açık kalmalarını sağlıyor.

arla mücadele anlamında ekiplerin hazır ve yeterli olduğunu belirten Belediye Başkanı Yakar, “Kar yağışının önümüzdeki hafta boyunca da devam etmesi bekleniyor. Özellikle üst mahallelerimiz olan; Arifli, Saraçlı, Şemsettin, Kızılot, Ucarlı, Duacıoğlu, Samugüney ve Emecen mahallelerimizde olumsuz bir durum yaşanmaması için ekiplerimiz teyakkuz halinde olup, kar temizlik çalışmalarını sürdürüyorlar. Kar yağışının durumuna göre tuz ve kumlama çalışmalarımızı da yapacak hazırlığımız vardır. Vatandaşlarımız ve çocuklarımız karın keyfini sürsün diye çalışıyoruz.

Sokak canlarımızı da unutmuyor ve yemleme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız da ev ve dükkanlarının önüne bir kap mama bir kap su bırakarak bu canların hayatta kalmasına destek olabilirler” diye konuştu.