Bulancak’ta Kapalı Köy Yolu Kalmadı! « Bulancak Ajans

7 Haziran 2023 - 11:47

Bulancak’ta Kapalı Köy Yolu Kalmadı!

Giresun’da 17 Ocak Pazar günü başlayan ve yer yer etkili olan yoğun kar yağışı nedeni ile il genelinde ulaşıma kapanan köy yollarında karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bulancak’ta Kapalı Köy Yolu Kalmadı!
Son Güncelleme :

19 Ocak 2021 - 21:58

Giresun’un 549 köyünden; Dereli ilçesinde 7 köy yolu ve Şebinkarahisar ilçesinde 2 yolu olmak üzere toplam 9 köy yolu dışında kar yağışı nedeniyle kapalı bulunan köy yolu kalmadı.

İlk günden itibaren aralıksız olarak gece-gündüz demeden kar temizleme çalışması yapan İl Özel İdaresine bağlı ekipler, 18 Ocak Pazartesi günü kapalı olan 138 köy yolundan 94 köy yolunu ulaşıma açarken kapalı bulunan 44 köy yolunda ise çalışmalarını sürdürdü.

Bazı ilçelerde daha fazla etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle mesai saati gözetilmeksizin güçlükle sürdürülen kar temizleme çalışmaları 19 Ocak Salı günü de devam etti. Yapılan çalışmalar sonucu 19 Ocak Salı günü saat 17.00 itibariyle; İl Merkezi, Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerine bağlı köylerin tamamının yolu ulaşıma açıldı.

Dereli ilçesinde 7 ve Şebinkarahisar ilçesinde 2 köy yolu olmak üzere kapalı bulunan 9 köy yolunda kar temizleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediliyor.

Giresun il genelinde 549 köyden 500 köy İl Özel İdaresine, 49 köy ise Karayolları ağına bağlı bulunmaktadır.