Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.124.2891.019

Bulancak yatırımcılar için cazibe merkezi oldu!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak yatırımcılar için cazibe merkezi oldu!

Bulancak Pazarsuyu’nda bulunan Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılar için adeta cazibe merkezi haline geldi. Yer tahsisi ve yatırımcılarla protokol imzaları devam ederken, yatırım çeşitliliği de dikkat çekiyor.

Son olarak, ülkemizin önde gelen mobilya imalat ve pazarlama firmalarından olan Gündoğdu Mobilya’da Giresun 2. OSB’de arsa tahsisi ve yatırım sözleşmesinin imzalanmasıyla yerini aldı.

Gündoğdu Mobilya’nın arsa tahsisi ve sözleşmesini Bulancak Belediye Başkanı ve 2. OSB Başkan Vekili Recep Yakar, bugün başkanlık makamında imzaladı. İmza protokolünde Gündoğdu Mobilya LTD. ŞTİ. Yönetim Kurulu Başkanı ve Sahibi Aydın Gündoğdu ile 2. OSB Müdürü Mete Bahadır Yılmaz’da bulundular.

OTOMATİK HASTANE YATAĞI ÜRETİLECEK!

İlk etapta otomatik hastane yatakları imalatı yapacaklarını ve 150 kişiyi istihdam edeceklerini belirten Gündoğdu Mobilya Sahibi Aydın Gündoğdu, fabrika inşaatını ve yatırımlarını en kısa zamanda tamamlayarak üretime geçeceklerini belirtti.

YATIRIM ÇEŞİTLİLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ!

Gündoğdu Mobilya’nın 2. OSB alanında mobilya sektörü üzerine önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Recep Yakar, “İlimiz ve bölgemiz için ekonomik ve istihdam anlamında hayati öneme sahip 2. OSB alanı konumu ve sunduğu avantajlarla yatırımcıların tercihi olmaya devam ediyor. Bizim en dikkat ettiğimiz konu ise yatırım çeşitliliği ve istihdamdır. İşte geçtiğimiz günlerde protokolüne imza attığımız Drone Fabrikası (İHA-SİHA) sonrası bugünde Otomatik Hastane Yatağı Fabrikasının protokolünü imzaladık. Bu fabrikalar inşaat aşamasına başladılar ve en kısa sürede üretime başlayarak faal hale gelecekler. Hali hazırda mevcut fabrikalarda 1500 kişinin istihdam edildiği 2. OSB yeni ve devam eden yatırımlarla istihdam anlamında büyük bir katkı sağlayacaktır. İlçemiz, ilimiz ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

YORUM YAP