DOLAR32,5341% 0.03
EURO35,0122% 0.3
STERLIN41,4472% 0.2
FRANG36,7950% 0
ALTIN2.434,27% -0,04
BITCOIN64.882,020.589
reklam

Bulancak Yardımda Yarışıyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen deprem sonrası ilk dakikalardan itibaren adeta teyakkuza geçen Bulancak Belediyesi tüm birimleri ile 24 saat esasıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak Yardımda Yarışıyor
reklam

Bir taraftan deprem bölgesine gidecek yardımlarım toplanmasında ve tasnif edilerek tırlara yüklenmesinde üstün bir çaba sergilenirken, bir taraftan da deprem bölgesine gidecek ekipler ve ekipmanlar hazırlanıp yola çıkarılıyor.

14 TIR YARDIM MALZEMESİ GÖNDERDİK

Bulancak halkının da yardımlarla ve gelen yardımların tasnif edilerek hazırlanmasında büyük destek verdiği ve adeta bir yardımlaşma seferberliğine dönüşen çalışmalarda; 10 Tır deprem bölgesine ulaştırılırken, hazırlıkları tamamlanan 4 Tır yardım malzemesinin de bugün itibarı yola çıkması bekleniyor.

ADIYAMAN BÖLGESİNDEYİZ

Bulancak’tan gönderilen yardım malzemeleri ve ekiplerinin başta Adıyaman bölgesi olmak üzere deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan her noktaya ulaştırıldığını ifade eden ve kendisi de bizzat deprem bölgesine giden Belediye Başkanı Recep Yakar, “Öncelikle depreme maruz kalan tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyor ve yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bulancak olarak ilk dakikalardan itibaren harekete geçtik ve olağanüstü bir çaba içinde olduk. Bulancak ölçeğinde devasa bir yardımlaşma kampanyasına dönüşen çabalarımız sonucu, vatandaşlarımızın da büyük gönüllülük esasıyla verdikleri destekleriyle her türlü ihtiyaç ve gıda malzemeleri olmak üzere 14 Tırı doldurduk. Belediyemiz birimleri gönüllü ekiplerini ilk günden itibaren bölgeye gönderdik. İtfaiye, BULASKİ, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Halkla İlişkiler, Muhtarlık İşleri, Park Bahçe Müdürlüklerimiziz oluşturduğu ekipler bölgede can siperâne çalışarak umut olmaya devam ediyorlar. Sadece belediyenin İtfaiye ve İş Makineleri olmak üzere 9 aracı bölgede. Yine 4 adet yemek ve aşevi çadırımız Adıyaman da 24 saat sıcak çorba ve çay servisiyle hizmet veriyor. Bu zor günlerde Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Bulancak’ta da adeta bir yardımlaşma ve dayanışma yarışmasına dönüşen bu çabalar umutlarımızı artırırken, bu milletin ne kadar kadirşinas bir millet olduğunu da gözler önüne sermiştir. Tüm yaralar sarılana kadar bu çaba devam edecektir. Emek ve destek veren herkesten Allah razı olsun” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.