DOLAR32,8454% -0.06
EURO35,6881% -0.08
STERLIN42,4077% -0.13
FRANG36,8709% -0.02
ALTIN2.547,81% 0,10
BITCOIN65.750,90-0.946
reklam

Bulancak İzci Evi Hurdalık mı Oldu!

2008 tarihinde Bulancak İzci Evi olarak kullanılmak üzere Kuşluhan köyünde bulunan köye ait okul binası ile 7,8 dönüm’lük fındık bahçesi Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak İzci Evi Hurdalık mı Oldu!
reklam

Binayı İzci evi olarak kullanmak üzere teslim alan; Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğü aradan gecen 3 yıl zarfında binaya bir çivi dahi çakmadı, Kuşluhan Köy muhtarlığına buraya Bulancak İzci Evi açıyoruz Türkiye’den buraya izciler gelecek, burda kamp yapacak, burda kalacaklar diyerek muhtarlığa binanın tüm pencereleri PVC yaptırıldığı. 2008 yılında muhtarlıkça binaya 7000 TL. masraf yapıldığı ancak, İzci evi olarak teslim alınan binaya Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğünce hiçbir şey yapılmadı, göstermelik Bulancak’tan bir iki defa buraya piknik yapmaya gelindi ve okul binası son zamanlarda hurdalık olarak kullanılmaya başlanıldı. Bina içerisinin çöplüğe dönüşmeye başladığını belirten köylüler; durumdan rahatsız olduklarını, binanın çürümeye terk edildiğini, okulun hurda deposu olarak kullanılmaya başlandığını belirten köylüler; Piraziz İzci Evi Kuşluhan’da kurulması düşünülen izci evinden sonra yapıldı. Piraziz İzci Evi şu an faal durumda sürekli etkinlikler yapılıyor. Demek ki Köyümüzdeki okul binasına ihtiyaçları yok, binamızı çürütmesinler, hurdalık olarak atıl durumda bırakmasınlar. Okulumuzu köyümüze geri versinler.

Bulancak İzci Evi adı altında Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilen okulumuza ne Giresun Milli Eğitim Müdürlüğünce nede Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğünce bir levha dahi takılmamıştır. Köyümüz muhtarlığına okulun iade edilmesini istiyoruz, diyen Kuşluhan’lılar yakın bir zamanda köylüler bir araya gelerek durumu protesto edeceklerini belirttiler.
Kaynak: Bulancak Ajans 

YORUM YAP