Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,8894% 0.02
EURO31,5160% -0.02
STERLIN36,7869% 0.63
FRANG33,2474% 0.79
ALTIN1.920,81% 1,65
BITCOIN1.126.1213.026

Bulancak İtfaiyesi 2019 değerlendirdi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak İtfaiyesi 2019 değerlendirdi

Bulancak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2019 yılında 357’si itfai olay (yangın, kurtarma) olmak üzere 1798 adet faaliyette bulundu.

Yoğun bir yıl geçirdiklerini ifade eden Bulancak Belediyesi İtfaiye Müdürü Yusuf Gürsoy, “Toplam nüfusu 80.000 civarında olan, Merkeze bağlı 27 Mahalle, 2 Belde Belediyesi, 60 Köyü bulunan ve 607 Km² yüzölçümüne sahip olan bir ilçeye hizmet etmekteyiz. Son yıllarda İlçemiz sanayi alanında da büyük gelişmeler göstermiştir. Giresun ilinin 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin İlçemize kurulmasıyla birlikte ilçemizde yaklaşık 50 civarında fabrika bulunmaktadır. Bunun yanında zaman zaman sınır komşumuz Giresun iline ve yine komşu ilçemiz Piraziz başta olmak üzere çevre il ve ilçelerin İTFAİ olaylarına da destek olmaktayız.

181 YANGIN VE 30’A YAKIN TRAFİK KAZASINA MÜDAHALE EDİLDİ

2019 yılında 73’ü konut yangını olmak üzere, 14 fabrika ve işyeri yangını, 21 adet araç yangını, 29 orman, 12 fındık bahçesi, 19 samanlık ve 3 baraka çöp yangını vb. olmak üzere 181 yangına ve 30’a yakın yaralamalı-ölümlü trafik kazası ve iş kazalarına müdahale edilmiştir. İtfaiye denilince akla hep yangın gelse de, aslında öyle olmadığı rakamlardan anlaşılmaktadır. İnsanların ve tüm canlıların en zor anında yardımcısı olmayı şiar edinen Bulancak İtfaiyesinin kurtarma faaliyetleri de azımsanmayacak kadar fazladır.

ONLARCA İNSAN VE HAYVAN KURTARILDI

Çeşitli vakalarda; 29 insan bulundukları yerden kurtarılmış, yaralı olanların hastanelere sevki sağlanmıştır. Üç adet intihar olayına anında müdahale edilmek suretiyle hayatta kalmaları sağlanmıştır. Asansörde mahsur kalan kişiler için 11 adet çıkış yapılmış ve onlarca kişi kurtarılmıştır. Ayrıca 34 canlı kedi, köpek, büyükbaş ve küçükbaş hayvan kurtarılmıştır. 5 Adet su ve sel baskınına müdahale edilerek vatandaşımızın emniyeti sağlanmıştır. 74 evde vatandaşa kapı açma hizmeti verilmiştir. Ayrıca tehlike arz eden ağaçların budanmasına yardımcı olunmuştur. Fırtınada çatısı uçan ev ve işyerine anında müdahale edilmiş. Sokakta yürüyen vatandaşların sağlığı ve güvenliği içinde tedbirler alınmıştır.

DENETİM VE EĞİTİM FAALİYETLERİ VERİLDİ

Ayrıca Bulancak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz işyerleri başta olmak üzere birçok binada “Yangın Güvenlik Denetimi” yapmış, bu denetimler neticesinde 2019 Yılında 206 adet işyerine Yangın Güvenlik denetimi yapılmak suretiyle rapor düzenlenmiş ve yangınlara karşı önlem almaları sağlanmıştır. Kurak geçen yaz mevsiminde Köylerimiz başta olmak üzere su sıkıntısı yaşayan evlere 381 tanker içme suyu nakli yapılmıştır.

Tüm bu iş yoğunluğu yanında eğitim ve tatbikatlar aksatılmamış, başta okullar ve işyerleri olmak üzere 30 civarında eğitim ve tatbika müdürlüğümüz tarafından icra edilmiştir” dedi.

MODERN VE YENİ DONANIMLARLA HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIZ!

Müdür Gürsoy, “Son dönemde Bulancak Belediye Başkanımız Sayın Recep Yakar’ın destek ve ilgisiyle modern ve son model araç gereçlerle donatılan İtfaiye Müdürlüğümüz, yetenek ve kabiliyetlerini artırmış olarak her koşul ve şartta görev yapmaya hazır bir hale gelmiştir.

Son olarak yaklaşık 1 milyon lira dğerinde en yeni teknolojik yeteneklere sahip 28 metre merdivenli yüksek katlara müdahale Caft System İtfaiye aracımız ve trafik kazalarında kullanılmak üzere 100 bin Euro değerinde ayırıcı, kesici, kaza kurtarma araçlarıyla da donatılarak her türlü kaza ve olaya müdahale edecek yeterliliğe kavuşmuştur. Desteklerinden dolayı Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür eder, bir kez daha her koşul ve şartta, her zaman göreve hazır olduğumuzu belirtmek isterim” diye konuştu.

YORUM YAP