Bulancak İstiklal Ortaokulu Türkiye finaline Kaldı « Bulancak Ajans

2 Ekim 2023 - 17:37
Bulancak İstiklal Ortaokulu Türkiye finaline Kaldı
Son Güncelleme :

02 Nisan 2022 - 8:28

TÜBİTAK – Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerimizi temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı, Yazılım alanlarında düzenlenen 16. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 2022 Bölge Sergisi, 28-31 Mart 2022 tarihleri arasında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi.

Yarışmada, İlimizden ön elemeyi geçerek Samsun Bölge Sergisine davet edilen 11 (on bir) araştırma projemiz ilimizi başarıyla temsil etmiştir.

Yarışma jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonucu; İlimizden bir projemiz 1.liğebir projemiz 2.liğebir projemiz de 3.lüğe layık görülmüş, toplamda 3 projemiz derece elde etmiştir. Birinci olan projemiz 6-10 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak Türkiye Finallerinde ilimizi temsil edecektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, TÜBİTAK projelerinin hazırlık ve başvuru sürecinde özverili çalışma gösteren ilçe yöneticilerini, okul müdürlerini, öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerimizi ve özellikle proje çalışmalarını yürüten öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Ayrıca, Haziran ayında yapılacak Türkiye Finallerinde ulusal dereceler kazanmaları temennisiyle öğrenci ve öğretmenlerimize şimdiden başarılar diledi.  

                                                      2022 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

                                                                            SAMSUN BÖLGE SERGİSİ SONUÇLARI LİSTESİ  

 

ÖĞRENCİ ADISOYADI OKULU PROJENİNADI ALANI DANIŞMAN ÖĞRETMEN DERECESİ
İLHAMİ BERK GÜRS

FAHREDDİN MERT DUYKUN

BULANCAK İSTİKLAL ORTAOKULU ARILARI KURTAR DÜNYAYI KURTAR YAZILIM KADİR YILMAZ BÖLGE BİRİNCİSİ
BİLGE DİLA YILMAZ GİRESUN BİLİM VE SANAT MERKEZİ ORMAN YANGINI BİLDİRİM SİSTEMİ TEKNOLOJİK TASARIM ARİF DAMAR BÖLGE İKİNCİSİ
SEVGİ SEVDE ŞAHİN GİRESUN BİLİM VE SANAT MERKEZİ TEK KENAR UZUNLUĞU BİLİNEN OLASI TÜM DİK ÜÇGENLER MATEMATİK HİLAL KEKLİKÇİ DALAK BÖLGE ÜÇÜNCÜSÜ