Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Başarısı « Bulancak Ajans

30 Mayıs 2023 - 21:19

Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Başarısı

Bulancak İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yürüttüğünün projeleri ve işbirlikleri meyvesini vermeye başladı.

Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Başarısı
Son Güncelleme :

04 Mayıs 2021 - 19:14

Son olarak Bulancak Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bulancak Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan “Korilus” takımı “Akıllı Fındık Bahçesi Projesi” Teknofest Tarım Teknolojileri alanında ön elemeyi geçerek büyük bir başarı elde etmiştir.  Takımda Bulancak Lokman Hekim MTAL’den Sıla Elevli, Fen Lisesinden Özge ODABAŞ, Sıla AYKUTLU ve Pelin İNCE yer almaktadır. Takıma danışmanlığı Bulancak Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni Dr. Cemil AYMAK yapmaktadır.

Öğrencilerin hazırladıkları proje ile fındık üretiminde verimin artması için teknoloji geliştirmeyi, akıllı sistemleri fındık üreticilerinin kullanımına sunmayı planlamaktadırlar.

Projeye Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü büyük destek veriyor. Projenin test aşamalarının önemli bir kısmının Fındık Araştırma Enstitüsü uygulama  bahçelerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Enstitü Müdürü Aysun AKAR “Her zaman öğrencilerin yanlarında olduklarını, projeye desteklerinin tam olduğunu” bildirdi.  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şenel BULUT gençlerimize fırsat verilince harika işler yapıyorlar dedi. Ayrıca Bulancak Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cem Mutlu TÜRKSEVEN’e, Bulancak Fen Lisesi Müdürü Sedat ÖZTÜRK’e, E&K Arge Mühendislik Kurucusu Köksal GÜNDOĞDU’ya teşekkür ederek, projelerimizde bizlere destek veren Sayın Kaymakamımız Ali İkram TUNA’ya şükranlarımı arz ederim dedi.