Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.956.1782

Bulancak İçme Suyu Arıtılacak!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak İçme Suyu Arıtılacak!

Bulancak’ta içme sularında görülen ve şikâyetlere neden olan bulanıklık sorununun giderilmesi için çalışmalarını tamamlayan Bulancak Belediyesi, “İçme Suyu Arıtma Tesisi” projesiyle sorunu çözecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Recep Yakar, “Son aylarda içme sularında görülen bulanıklık sorununun, ilçeye içme suyu sağladığımız bazı kuyularda zengin yeraltı minerallerinden olan demir ve mangan oranının yükselmesinden kaynaklandığını tespit ettik. Yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda çözümün arıtma tesisi kurulması olduğuna karar vererek hemen harekete geçtik. Bu amaçla Pazarsuyu bölgesinde 2.5 dönümlük bir alanı kurulacak arıtma tesisine tahsis ederek proje çalışmalarını da tamamladık. Konuyla ilgili de, Ankara’da istişare ve temaslarda bulunarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve Giresun Milletvekilimiz Sayın Cemal Öztürk’le görüşmelerde bulunduk. Yakında yapım ihalesini de yapacağımız projemiz şimdiden hayırlı olsun” dedi.

İçme Suyu Kalitesi Artacak!

Yapılacak İçme Suyu Arıtma Tesisi projesi tamamlandığında;

-İçme suyunda görülen renk değişimleri ve bulanıklık sorunu tamamen son bulacak.

-Çok yüksek kaliteli içme suyu kullanıma sunulacaktır.

-En az 10 yıl su sıkıntısı yaşanmayacak. Devamında ise Giresun İli ile ortak başlanan içme suyu temini ve arıtma tesisi projesiyle entegre olunacak.

-Mevsimsel su sıkıntıları son bulacak.

-Alınan ve kullanıma sunulan 12 adet Jeneratörle elektrik kesintilerinde yaşanan su kesintileri de son bulacak.

YORUM YAP