Bulancak Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor « Bulancak Ajans

7 Haziran 2023 - 16:44

Bulancak Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor

Belediye Başkanı Recep Yakar, “Bulancak’ın çehresini kısa sürede değiştirecek güzel işlere imza atıyoruz. Halkımızın da sabırla ve yakından takip ettiği çalışmaların büyük bölümü bu yıl içinde bitecek ve çok daha güzel bir Bulancak’ın keyfini hep birlikte çıkaracağız” dedi.

Bulancak Belediyesi Çalışmalarına Devam Ediyor
Son Güncelleme :

15 Haziran 2021 - 22:05

Doğalgaz ve Küp Taş Döşemesi İlçemize Prestij Katacak

Başkan Yakar, devam eden çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi; “Bulancak mahallesinde doğalgaz alt yapısını tamamladıktan sonra, devam eden doğal görünümlü küp taş döşeme işi büyük oranda bitti. Eski cami ve çevresinde bulunan cadde ve ara sokaklarda söküm ve döşeme işleri hızla devam ediyor. Bulancak mahallesinden sonra İhsaniye mahallemizde de aynı çalışmaları sürdüreceğiz.

Sahilpark-Otopark Projesi İhtiyaçları Karşılayacak

Emniyet karşısında bulunan Sahil Park-Otopark Projesi çalışmasında, otopark betonlama işi biterken, yeşil alanların düzenlenmesi ve çocuk parkı yapımına önümüzdeki günlerde başlanacak. Proje hem park alanı hem de otopark alanı olarak ihtiyaçları karşılayacak zorunlu bir gereklilikti. Bir ay içinde tamamlamayı planlıyoruz. Proje tamamlandıktan sonra tüm olumsuz eleştirilere son verecektir.

Bulancak Kültürü Siyah-Beyaz eski Bulancak Fotoğrafları Galerisiyle ortaya konulacak

İskele başı alt geçidinde bulunan eski Bulancak fotoğrafları Galerisi yeniden düzenleniyor. Büyük boyutlu güncel/renkli Bulancak fotoğraflarının da yer alacağı galeride siyah-beyaz eski Bulancak fotoğrafları hikâyeleriyle birlikte sunulacak. Bulancak Kültürüne ve tarihine görsel bir yolculuk mekanı olacak.

Belediye Hizmet Binasında da işler hızlandı

Yeni Belediye hizmet binasında iç duvarlar ve sıva işleri devam ediyor. Yeni Belediye hizmet binamızı yılsonundan önce bitirmeyi planlıyoruz. Yeni Belediye binamız, yeni ve geniş meydan düzenlemesiyle birlikte de Bulancak’a değer katacak.

Bunların dışında; Bulancak Oto Galericiler Sitesinde sona geldik. Son alan betonlamaları yapılan Galericiler sitemizi ihale aşamasına getirdik. Galericiler sitesi hizmete girdikten sonra şehrin trafik yükünü de azaltacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Belediyemiz işbirliği ile yapılan ve Doğu Karadeniz’in en büyüklerinden olacak Bulancak Millet Bahçesinde de alt yapı işleri tamamen bitmiş olup, alan düzenlemelerine geçilmiştir. Burası da bu yılsonu veya 2022’nin ilk aylarında hizmete açılacak ve ilçemize değer katacaktır” dedi.