Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2277% 0.06
EURO33,8756% 0
STERLIN39,5618% -0.03
FRANG35,3175% -0.58
ALTIN2.052,30% 0,57
BITCOIN1.948.3883.003

Boztepe Yaza Hazırlanıyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Boztepe Yaza Hazırlanıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilin kuş bakışı izlenebilen cazibe mekânlarından Boztepe’de, Satış Birimleri Büfe ve Peyzaj Düzenleme Yapım İşinde sona yaklaştı.

Vatandaşlara doyumsuz bir seyir keyfi yaşatmak için trafiğe kapatılan cadde üzerinde ayrıca 25 tanesi yöresel ürünlerin satışı için olmak üzere toplam 27 adet satış büfesi oluşturuldu.

“MAYIS AYI SONUNDA TAMAMLANACAK”

Mayıs ayı sonunda Boztepe’deki çalışmaların tamamlanacağını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Boztepe’deki mevcut araç yolunu trafiğe kapatarak alt yapı düzenleme çalışmalarına başladık. Yalnızca olağanüstü ve zorunlu durumlarda trafiğe açılacak bu cadde üzerinde 27 adet satış büfesini de hizmete sunacağız.

Bu büfelerin 2 tanesi normal satış büfesi, diğerleri ise Ordu’da üretilen yöresel ürünlerin satışının yapıldığı büfeler olacak. Tarım politikalarını geliştirmek ve Ordu’daki çiftçilerin ürünlerini burada satabilmesine imkân sağlamak amacıyla Sayın Bakanımızın talimatı ile büfelerin çoğunluğunu yöresel ürünlerin satışına ayırdık. Boztepe Ordu’nun en önemli turizm destinasyonlarından bir tanesi. Bu nedenle çevre düzenleme ve güzelleştirme işlemlerimize hızlıca devam ediyoruz. Mayıs ayı sonunda buradaki çalışmaları tamamlayarak sezona yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

450 M UZUNLUĞUNDA AKS ÜZERİNDE PROJELENDİRİLDİ

Boztepe Satış Birimleri Büfe ve Peyzaj Düzenlemesi Yapım İşi, mevcutta araç yolu olarak kullanılan ortalama 7 m genişliğinde ve 450 m uzunluğundaki aks üzerinde projelendirildi. Proje kapsamında alanın tamamı kontrollü olarak araç trafiğine kapatılarak yürüyüş aksı olarak planlandı.

Ayrıca alan içerisinde düzensiz olarak satış yapan tezgâhlar için tip mimari model belirlenerek 2 adet büfe, 5 adet meyve satış birimi, 20 adet çeşitli ürünlerin satışı için olmak üzere toplamda 27 adet satış birimi tasarlandı. Ahşap ve zemin iyileştirmesi kapsamında begonit taş döşeme işleri devam eden projenin yüzde 80’i tamamlandı.

YORUM YAP