Bir Esnafın Feryadı « Bulancak Ajans

2 Ekim 2023 - 18:26

Bir Esnafın Feryadı

Bir Esnafın Feryadı
Son Güncelleme :

18 Ocak 2020 - 10:52

Giresun Günleri başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde fuara katılan Erol Turan (TURAN FINDIK) Giresun Fındığına hem katma değer katıyor hem de tanıtımına katkı sağlıyor.

Gazetemize bir açıklama yapan “Turan” elimizden geldiği kadar fındığımızı tanıtmaya çalışıyoruz. Ülkemizin her bölgesinde insanlarımız Giresun kalite fındığı ulaştırmanın mutluğunu yaşıyoruz. Bulancak merkez olmak üzere Piraziz Eğrice mevkiinde satış yerlerimiz var. Karadeniz bölgesine gelen yerli ve yabancı turist grupları mutlaka işyerimize uğrayıp fındık ve fındık ürünlerini alıyorlar” diye konuştu.

Buraya kadar hey güzel diyor; Erol Turan. “Geçtiğimiz yıllarda iki adet totem yaptırmıştım biri Giresun-Ordu il sınırı olan Piraziz ilçemize bir tane de Bulancak ilçemize. Zamanın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tarafından Piraziz girişindeki totem kaldırıldı. Bulancak’taki totem de Karayolları tarafından kaldırıldı ve çöp oldu. Yaklaşık 18-20 bin lira heder oldu ve 2 adet totem çöp şu an yolun kenarında duruyor. Bir yerde para da önemli değil. Beni üzen durum bu süreçte hiçbir Giresunlu belediye veya siyasetçi bu konuya sahip çıkmadı. Yapacak bir şey yok biz işimize devam ediyoruz. Ancak bu şekilde ne Giresun’umuz kalkınır ne de fındık bölge ekonomisine katma değer katar” dedi.

Zamanın Giresun Federasyonu Başkanı ve şimdinin TBMM İdare Amiri İstanbul Milletvekili Hasan Turan tarafından yaptırılan “Giresun Gabuğunu Gırdı” yazan fındık şeklindeki totem yine işgüzar ve algı yapıcı birileri tarafından Giresun’un prestijini zedeliyor, ne öyle “gabuk” falan diye kaldırılmıştı. O zaman Giresun Valisi Hasan Karahan’dı. Yine kimsenin tabiri caizse gıkı çıkmamıştı. Her zaman olduğu gibi bu totemin de akıbeti meçhul kaldı.
Haber: Aydın Kömürcü