Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3135% 0.25
EURO33,8931% 0.06
STERLIN39,5890% 0.06
FRANG35,3825% 0.14
ALTIN2.060,63% 0,38
BITCOIN1.929.651-2.298

Belenliler Birlik ve Beraberlik Gecesinde

Yayınlanma Tarihi : Google News
Belenliler Birlik ve Beraberlik Gecesinde

Tirebolu Belen Köyü Derneği geleneksel birlik ve beraberlik gecesi Beykoz Çubuklu Kardelen Toplantı ve Davet Salonunda yapıldı. Geceye Belenliler yanında davetliler ve STK yöneticileri katıldı.

Gecenin açış konuşmasını yapan Belen Köyü Derneği İbrahim Aydın, uzun süre sonra bu geceyi tekrar yapmanın kendilerine nasip olduğunu belirtti. Aydın konuşmasında günün ve anlam ve önemine binaen sade bir program hazırladıklarını belirterek “Geçtiğimiz günlerde İdlip’te verdiğimiz şehitler nedeniyle okunan Kuran-ı Kerim hatimleri ve Yasin-i Şeriflerin duasını yapacağız, onları şehitlerimizin ve geçmişlerimizin ruhlarına bağışlayacağız. Yemeğimizi yedikten sonra da hemşerimiz Eser Durmuş’u dinleyip evlerimize döneceğiz. Ancak davetimize yeterince ilgi gösterilmemesi bizleri üzdü. Belen bu değil biz bunu kabul etmiyoruz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz. Hepinize hayırlı geceler temenni ediyorum” dedi.

Dernek kurucuları ve eski başkanlarının sahneye davet edilip kendilerine teşekkür edilmesinden sonra Tirebolulu hemşerimiz sanatçı Eser Durmuş birbirinden güzel Türk Halk Müziği eserleri seslendirdi ve büyük beğeni topladı.

Toplantıya TİRDEF Başkanı Necdet Demirel, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu, Giresun Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Mamaşoğlu, Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Aydın Kömürcü, Harşit Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Nuray Kabadayı ile Abdullah Öner Meral, Harşit Doymuş Köyü Derneği Başkanı Zeki Şahin, Doğankent Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı, Tirebolu Kuskunlu Derneği Başkanı Arif Emanet, Kovanpınar Derneği Başkanı Kamil Sakal, Özlü Köyü Derneği Başkanı Alaaddin Altay gibi dernek başkan ve yöneticileri katıldı.

Haber: ibrahim Balcıoğlu

YORUM YAP