DOLAR33,0702% 0.01
EURO36,2010% -0.03
STERLIN43,0176% -0.07
FRANG37,3362% -0.24
ALTIN2.618,23% 0,15
BITCOIN63.537,26-1.788
reklam

Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi
reklam

Giresun Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İki taraf arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri düzenlenen imza töreni ile tamamlandı.

3 yıllık süreyi kapsayan sözleşmeye göre; İlk 2 yıl işçilere her 6 ayda bir yüzde 8 zam yapılacak. Üçüncü yıl için ise oran yeniden görüşülecek.

1

Başkan Şenlikoğlu ev sahipliğinde ek hizmet binasında 108 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, : “Belediyemizde kadrolu çalışan 108 işçi personelimizin haklarını iyileştirmek için elimizden geleni yaptık. Bütün fırsatları ve imkânları zorladık. İşçi kardeşimiz başını yastığa koyunca çocuğuyla ilgili bir kaygısı olmayacak. Bu yüzden işçi kardeşlerime yaptığımız zam analarının ak sütü gibi helal olsun” dedi.

2

Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Yola birlikte çıkmadık ama bizler yeni, sizler eski belediyeci olarak aynı yolda yürüyoruz. Bugün anlamlı bir gün. Nihayetinde bizim isteğimiz, işin hakkını vererek insanların bizden memnun kalması. Çalışan kardeşlerimiz için ise bizim inancımızda çalışanın alnının teri kurumadan emeğini teslim etmek vardır. İsteğimiz belediyenin en temel taşı olan ve kar-kış gece-gündüz sokakta çalışan kardeşlerimizin bu konuda mağduriyet yaşamamasıdır. İstiyoruz ki hem hizmet kalitesini yükseltelim, hem de çalışanların emeklerinin karşılığını verelim. Biz belediyeyi mali standartları çok kötü olarak devraldık. Ancak, çalışan kardeşimiz emeğinin karşılığını tabi ki alacak. Bizler her hesap döneminde ilk etapta çalışanların maaşını ödeyebiliyor muyuz diye bakıyoruz. Geçmiş dönemde mevcut çalışanı da riske atabilecek bir personel planlaması yapılmış. Dolayısıyla personel belli bir oranda olsaydı, hem çalışandan daha üstün verim alınır, hem de çalışan mağdur olmazdı. Fakat biz her şeye rağmen geçmişe dönük mağduriyetleri gidererek yolumuza devam edeceğiz. Önünü göremeyen bir yapıdan kendi kendini çeviren bir yapıya büründük. Ayrıca geriye dönük birikmiş alacaklarınızı da imkanlar dahilinde peyder pey ödeyeceğiz.”

3

İmza töreninde konuşan Belediye İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe ise Başkan Aytekin Şenlikoğlu göreve başlayalı bir yıl olduğunu ve bu süreçte maaşların hiç aksamadığını belirterek : “Bizim ekmeğimize saygı gösteren, bizi insan yerine koyan anlayışı destekliyoruz. Başkanımızla iyi bir süreç geçirdik. Kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

5

İmza törenine Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, Belediye İş Sendikası temsilcileri ve işçiler de katıldı.

6

YORUM YAP