Başkan Şenlikoğlu’nun 10 Kasım Mesajı « Bulancak Ajans

28 Mart 2023 - 18:51

Başkan Şenlikoğlu’nun 10 Kasım Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Şenlikoğlu’nun 10 Kasım Mesajı
Son Güncelleme :

09 Kasım 2022 - 9:28

Başkan Şenlikoğlu mesajında : “Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nde, bağımsız ve özgür olarak yaşıyorsak, bu durumu başta Ulu Önder Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarına borçluyuz.” dedi.

Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Atatürk’ün Türk Milleti’ni müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine bugün de emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin istikrar içinde büyümesi ve demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmesi için yılmadan yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin ve milletimizin her zaman hak ettiği değeri görmesi için son nefesine dek çalışmış, canı pahasına yarınlarımız için mücadele etmiştir. Kendisi milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başararak istiklal mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. Sadece milletimize değil, başka milletlerce de rol model kabul edilmiş ve adı, tarihe altın harflerle kazınmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 84. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte, milleti için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi; şükranla ve saygıyla anıyorum.”