Atatürk Stadının Çimleri Doğu Parka Transfer Ediliyor!

Yayınlanma Tarihi :

Giresun’da yeni stadyumun açılmasıyla spor müsabakalarına veda eden Atatürk Stadı’nın yerine yapılacak olan millet bahçesi için çimler doğu parkta yaşayacak.

Giresun Belediyesi çimleri kendi ekibiyle söküp uygulayacağı projede kullanma isteğini ilgili mercilere iletti.

Bu isteğin kabul görmesinin ardından, Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, stadyumdaki çimleri özel makineler ile sökerek rulo halinde zarar vermeden Sanayi bölgesinde projelendirilen doğu parka taşıyor. Belediye ekipleri tarafından, doğu park projesi kapsamında alana serilen çimlerin söküm, taşıma ve serme işlemleri çimlere zarar vermeden gerçekleştiriliyor.

 1941 yılında yapılıp hizmete başlayan ve 1982 yılında çimlendirilen Atatürk stadının çimlerinin doğu park projesinde kullanılmasıyla birlikte bir anlamda anılar ve hatıralar doğu parkta yaşatılmış olacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, unutulmaz anıların yaşandığı Atatürk Stadı çimlerini yaşatmak için doğu parka getirdiklerini söyleyerek: “Bu çimlerin bütün Giresunlular için manevi değeri olduğu düşüncesini ön planda tutarak doğu park projesinde kullanmak istedik.” dedi.

Basın No: