DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.587,030.624
reklam

Arka Sokakların Durumu İçler Acısı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Arka Sokakların Durumu İçler Acısı!
reklam

Giresun’un şehir merkezinde yoğun olarak kullanılan caddeler ve sokaklar ile Mahallelerin en işlek caddelerindeki asfaltlar her geçen gün daha iyi duruma gelirken; ‘Arka Sokak’ olarak ifade edilen şehir merkezinin ve Mahallelerin arka taraflarında ya da uzağında kalan sokaklarının durumu vatandaşların tepkisini çekiyor.

Daha önceki Belediye yönetiminden de kalan sorunlarla birlikte Giresun şehir merkezine uzak sayılabilecek Mahallelerdeki asfaltlar; doğalgaz, su ve internet gibi çeşitli altyapı çalışmaları neticesinde zarar görmüş durumda ve yağmurların aşındırmasıyla kullanılamayacak hale geliyor.

Altyapı çalışmaları sebebi ile hasar gören asfaltların, yama diye tabir edilen yöntemle onarılmaya çalışılmış olması kabul edilebilir bir durum ancak yapılan asfalt yamama çalışmalarının yeterince kaliteli olmadığı düşünülüyor. Çünkü yama yapılan asfaltlar yağmurların da etkisi ile yerinden sökülerek kullanılamaz hale geliyor. Giresun’un sadece şehir merkezinde değil, uzak mahallelerinde de araç kullandıklarını ifade eden sürücüler; mevcut asfalt sorunları ile araçlarında sık sık arıza yaşadıklarını belirttiler.

ASFALTTAN AŞAĞI SEVİYEDE KALAN MAZGALLAR DA AYRI BİR SORUN!

Altyapı çalışmaları sebebiyle hasar gören asfaltlarda yapılan tamirat ve yamama çalışmalarının ardından yaşanan bir başka sorun da mazgalların asfalttan aşağı bir seviyede kalması.

Asfalttan aşağı bir seviyede kalan mazgalları son anda fark eden sürücüler, mazgal boşluğuna düşmemek için ani bir hamleyle karşı şeride geçerken, karşıdan gelen araçla çarpışma tehlikesi yaşıyorlar.

Bir başka sorun da mazgalın olduğu bölgedeki boşluğu fark edemeyerek aracı ile hızlı bir şekilde mazgal boşluğundan geçen sürücülerin araçlarında teknik arızalar yaşanıyor olması.

Geçmiş Belediye yönetiminden de kaldığını bildiğimiz bu sorunların mevcut Belediye yönetimi tarafından dikkate alınarak; mal ve can kaybına sebep olabilecek bu olumsuz yol koşullarının en kısa sürede düzeltilerek Giresun halkının hizmetine sunulmasını bekliyoruz.

 

Haber: Hakan Uğurlu

YORUM YAP