Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9919% 0.23
EURO31,2252% -0.16
STERLIN36,3918% -0.22
FRANG32,9603% -0.25
ALTIN1.866,62% -1,07
BITCOIN1.279.243-0.522

Arılı Kovan Desteklemesi Müracaatları Başladı

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada; ”Arılı Kovan Desteklemesi Müracaatları Başladığı” duyuruldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Arılı Kovan Desteklemesi Müracaatları Başladı

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle; ”Arılı kovan desteklemesi aşağıda belirtilen şartlara göre yapılacaktır:

1-Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı, üretici/yetiştirici örgütlerine üye veya üye olmayan üreticiler, desteklemeden faydalandırılacaktır.

2-İşletmedeki arılı kovan bilgi ve sayılarında AKS verileri esas alınacaktır.

3-Üreticiler en fazla bin adet arılı kovan için desteklemeden yararlandırılacaktır.

4-Desteklemeden faydalanmak isteyen arıcılardan; Birlik üyesi olanlar, üyesi oldukları yetiştirici/üretici örgütüne, AKS’den alınacak destekleme başvuru dilekçesinde belirtilen bilgilerin doğruluğunu beyan ederek onaylatacaklardır.

5-Birlik üyeliği bulunmayan arıcılar ise, il/ilçe müdürlüklerine başvurarak AKS’den alınacak destekleme başvuru dilekçesinde belirtilen bilgilerin doğruluğunu beyan ederek onaylatacaklardır.

6-Arıcılar, onaylatmış oldukları başvuru dilekçesi ile arılarının bulunduğu il/ilçe müdürlüğüne 7 Ocak 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuracaktır.

7-Üreticiler, AKS’de kayıtlı arılı kovan sayısından fazlası için destekleme talebinde bulunamaz. Arılı kovan sayısının AKS ile uyumlu olmasından arıcı sorumludur.

2021 yılı arılı kovan desteklemesi kapsamında; arılı kovan başına 20 lira destekleme ödemesi yapılacaktır.

Hayvancılık desteklemeleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak isteyen üreticilerimiz; Giresun merkezde Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğümüze, ilçelerde ise  Tarım ve Orman İlçe Müdürlüklerimize başvurabilirler. ”

YORUM YAP