Alparslan Kapıları Açmış, Atatürk Tescillemiştir

Yayınlanma Tarihi :

“Malazgirt Zaferi, Anadolu’nun kapılarını milletimize ilelebet yurt olmasının yolunu açmış, Mustafa Kemal Atatürk de işgalci temizleyerek Anadolu’nun Türk yurdu olduğunu tescillemiştir” dedi.

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş,, mesajında şu ifadeleri kullandı; “26 Ağustos 1071 ve 1922. Farklı tarihlerde meydana gelen ve aynı gün olan iki destan tarihimizde dönüm noktaları olmuştur. 1071’de Sultan Alparslan’ın sayıca üstün olan kuvvetlere karşı kazandığı şanlı zafer Anadolu’nun kapılarının sonuna kadar Türklere açmıştır. 1922 yılında ise Anadolu’nun işgal altında olduğu ve yokluk içerisinde varolma mücadelesi veren şanlı Milletimizin Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde vatan topraklarını düşmandan temizlemiştir. Kapıları açan Sultan Alparslan Anadolu Türk Yurdu olacak derken Atatürk ise bunu tescillemiş ve Türk Milleti esaret altında yaşayamaz demiştir.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde; başta Büyük Komutan Sultan Alparslan ve Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Milletimizin Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun.”
Basın No: