Adıgüzel: Ordu ve Giresunlu hemşerilerimiz yollara düşürülüyor. « Bulancak Ajans

6 Ekim 2022 - 01:37

Adıgüzel: Ordu ve Giresunlu hemşerilerimiz yollara düşürülüyor.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu-Giresun Havalimanı’na yapılan seferlerin azaltılmasının bazı siyasilerin diğer illeri kayırması sonucu olduğunu ve bunun Ordulu ve Giresunlulara karşı büyük bir haksızlık olduğunu söyledi.

Adıgüzel: Ordu ve Giresunlu hemşerilerimiz yollara düşürülüyor.
Son Güncelleme :

27 Haziran 2021 - 9:51

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adıgüzel şunları ifade etti: “Maalesef son yıllarda Ordu-Giresun Havalimanı seferleri azaltılıyor ve vatandaşlarımız mağdur ediliyor. Oysa her iki ilin hem yurt içi hem yurt dışı çok fazla sayıda gurbetçisi var. İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız arasında sayısı en kalabalık 2. İl Ordu, 4. İl de Giresun. Türkiye’nin geri kalanında da ciddi sayıda Ordulu ve Giresunlu var. Yine yurt dışına gidiş geliş tercihinde Ordulular Türkiye’de 2. Sırada. Ordu Giresun Havalimanının yolcu kapasitesi, Samsun ve Trabzon havalimanlarının toplamından bile daha fazla iken sefer sayısı kısıtlanarak bu iki ilin havalimanlarını bilinçli olarak desteklemek adına Ordu ve Giresunlu hemşerilerimiz yollara düşürülüyor.

Ordu-Giresun Havalimanı ülkemizdeki 55 havalimanı içerisinde 2019 ve 2020 yıllarını pandemiye rağmen başarılı bir sonuçla 17. sırada tamamladı. Ama her ne hikmetse buraya ne yurt içi ne de yurt dışı sefer koymuyorlar. THY’nin hiç yurt dışı seferi yok, ayrıca günde 3 olan İstanbul seferini 2’ye indirdi, Eskiden günde 2 olan Ankara seferi haftada 4’e indirildi. Pegasus ikinci kez başladığı İzmir seferlerine son verdi. KKTC seferlerini ise epey önce kaldırmıştı zaten. Ordu ve Giresun’un diğer illere göre ayrımcılığa uğramasını kabullenemiyoruz. Ordulular ve Giresunlulara komşu illerin havalimanlarına yolcu sağlamak için eziyet ediliyor. Kendi şehrini kayıran, bunun için devlette nüfuz kullanan bazı siyasiler yüzünden buradaki milyonlarca insanın rahatı ver huzuru kaçırılıyor. İnsanımızın gündelik hayatını zora sokan bu keyfi uygulamaları protesto ediyoruz. Yurttaşların eşitlik hakkı ve devlet aklının galip gelmesini bekliyoruz.