Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9298% 0.05
EURO31,5080% 0.04
STERLIN36,7558% -0.08
FRANG33,2699% 0.05
ALTIN1.953,12% 1,51
BITCOIN1.159.7111.568

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 102’nci yıldönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenleri saat 09:30’da Giresun Valiliği önündeki Atatürk Anıtına Çelenk sunumuyla başladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle 23 Nisan Cumartesi günü Teyyaredüzü Mahallesi 19 Eylül İlkokulu bahçesinde düzenlen kutlama programı; Vali Enver Ünlü, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Bayram münasebetiyle Giresun genelindeki okullarda çeşitli program ve etkinlikler yapılırken, İl Merkezinde ki resmi kutlama programı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde düzenlendi.

Tören; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

Kutlama programına; Vali Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Soycan, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can,   il protokolü, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Kutlama Mesajının okunmasını takiben, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Program; 19 Eylül İlkokulu öğrencileri tarafından sergilenen halk oyunu gösterileri, şiirlerin okunması, ront gösterileri, halat çekme vb. mini gösteri ve yarışmalarla devam etti.

19 Eylül İlkokulu’nda düzenlenen kutlama programının son bölümünde ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Giresun’da düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri; Vali Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu ve Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu tarafından verildi.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Enver Ünlü ve protokol üyeleri, ödül törenin ardından çocuklara ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtarak bayramlarını kutladı ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM YAP