14.Giresun Günleri Başladı « Bulancak Ajans

1 Ekim 2022 - 09:23

14.Giresun Günleri Başladı

Giresun Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen 14.Giresun Günleri, İBB Yenikapı Etkinlik Alanında başladı.

14.Giresun Günleri Başladı
Son Güncelleme :

19 Kasım 2021 - 21:18

 Bugün öğleden sonra başlayan etkinliğin açılışı Cuma günü öğleden sonra yapılacak ve Cumartesi Pazar günleri devam edecek.

İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı ve ilçe STK’larının ortak stantları yanında bazı İstanbul belediyeleri ve Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi ve Giresun Üniversitesi de ayrı stantlarda tanıtım faaliyetleri yapacaklar.

Giresun Medya Platformu ise bu sene Giresun ilinin İstiklal Savaşında yaptığı kahramanlıklar nedeniyle il ismine yiğit ünvanının eklenmesi için imza kampanyası başlatacak.

Giresun İstiklal Madalyasını Hak Ediyor 

Konuyla ilgili olarak Giresun Medya Platformu Başkan Vekili Sadi Toygar “Giresunlular, Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, tarihin yapılması ve yazılmasında önemli görevler üstlenmişlerdir. Giresunlu uşaklar Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Kafkaslar’da, Bakü’de büyük yararlılıklar göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylemlerinde vurguladığı gibi; Sakarya’da, Afyon’da Dumlupınar’da, Polatlı’da, Haymana’da, Mangal Dağı’nda canlarını, kanlarını vermişler, kahramanca savaşmışlar, destan yazmışlardır. Giresun ilinin manevi şahsiyetine İstiklal madalyasıyla taltifi gerekliliğinin daha fazla geciktirilmeden yerine getirilmesi, Giresun halkını son derece memnun edecektir. Giresun isminin önüne yiğit ünvanının getirilmesi için gereğinin yapılmasını istiyoruz. Bu nedenle Giresun Günleri’nde imza kampanyası başlatıyoruz” dedi. 

Toygar ayrıca Giresun’un acil sorunlarını gündeme getireceklerini bunların da Giresun Limanının nasıl kullanılacağı, Giresun Çevre Yolunun bir an öce yapılmasını, Eğribel Tüneli ve bağlantı yollarının durumu ve Çavuşlu Beldesinde yaşanan çevre sorununu ilk elde çözülmesi gereken acil sorunlar olarak tespit ettiklerini ve bu konuda gelecek siyasilerin görüş ve düşüncelerini soracaklarını belirtti. 

Toygar devamla geçen yıl vefat eden kurucu ve yönetim kurulu üyelerinden Metin Ruşen ve Ünal Akkuş bu yıl vefat eden Zeki Al ile önceki yıllarda vefat eden gazeteci Hüseyin Yavuz’u anacaklarını ve hiç unutmayacaklarını hatırlattı.