DOLAR33,0853% 0.17
EURO36,2364% 0.45
STERLIN43,1073% 0.41
FRANG37,4565% 1.34
ALTIN2.614,08% -0,29
BITCOIN64.660,01-0.477
reklam

Ege Köyü Derneğinden Anlamlı Gece

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ege Köyü Derneğinden Anlamlı Gece
reklam

Çanakçı Ege köyü derneğinin daha önce planlandığı eğlenceli 20. Yıl dernek gecesi, geçtiğimiz Perşembe akşamı Sureye nin İdlip bölgesinde yaşanan hain saldırıda şehit olan 33 askerimizin aziz hatırasına saygı ve şehitlerimizi anma gecesi olarak değiştirilmesine rağmen büyük ilgi gördü.

Üsküdar Kirazlı tepe boğaz içi yaşam merkezinde düzenlenen gece tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşımızın hep bir ağızdan okunması ile başladı. Okunan Kuranı Kerimin ardından kürsüye gelen Ege köyü dernek başkanı Ali DİLSİZ yaptığı konuşmasında; Daha önce duyurduğumuz ve planladığımız eğlence gecemizi, Perşembe günü hain saldırı sonucu şehit olan 33 askerimiz için ülkemiz yasa boğulmuştur. Bu nedenle yönetim kurulu ile aldığımız karar neticesinde eğlenceli gecemizi iptal edip şehitlerimizi anma gecesine çevirdik. Şimdi burada görüyorum ki eğlencenin iptal edilmesine rağmen 7 den 70 e herkes şehitlerimizi anma gecesine uzaktan ve yakından katılmış, şehitlerimize saygıda yerini almıştır. Bu acı yüreklerimizi dağlayan gecemize göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı hepinize teşekkür ediyorum dedi.

Gece Kuranı kerim tilaveti, ilahiler ve semazen gösterileriyle son buldu.
Geceye meclis idare amiri Ak parti İstanbul millet vekili Hasan TURAN, Gelecek partisi kurucular kurulu ve merkez yönetim kurulu üyesi Mehmet KUĞU, çeşitli siyasi parti il ilçe yöneticileri, STK yöneticileri ve üyeleri katıldı.
HABER FOTOĞRAF: Ali KAPLAN

YORUM YAP