Vali Ünlü, Espiye İlçesini Ziyaret Etti « Bulancak Ajans

2 Ekim 2023 - 18:50
Vali Ünlü, Espiye İlçesini Ziyaret Etti
Son Güncelleme :

06 Ocak 2022 - 9:31

İncelemelerine Gelivera vadisinden başlayan Vali Ünlü, 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel felaketi sırasında yıkılan köprü ve yol çalışmalarının yapıldığı bölgeleri gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ardından, Espiye Kaymakamlığı ve Espiye Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Vali Ünlü, İlçede yapılan çalışmalar hakkında Kaymakam Taner Tengir ve Belediye Başkanı Mustafa Karadere’den bilgi aldı.

Ayrıca ; Vali Enver Ünlü, sel felaketinde yıkılan Yeşilköy Köyü Kızılçukur Mahallesi Camii’nin yerine yapılan yeni caminin ibadete açılış törenine de katıldı.

Espiye ilçesine 5 Ocak Çarşamba günü bir ziyaret gerçekleştiren Vali Enver Ünlü, 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel felaketi sırasında yıkılan caminin yerine yapılan Yeşilköy Köyü Kızılçukur Mahalle Camiinin açılışını yaptı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende bir konuşma yapan Vali Ünlü “Hepinizin bildiği üzere, 2020 yılında ilimizde meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarmak için, ilimizin çeşitli bölgelerinde çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Gerek devletimizin imkânlarıyla gerek vatandaşlarımızın destekleriyle, selde zarar gören yapılarımızı günümüz mimarisine uygun, doğal afetlere karşı dayanaklı olacak şekilde yeniden yapıyoruz. Camimizin arsası hayırsever vatandaşımız Mustafa Şeker tarafından bağışlanmış, inşaatı Espiye Kaymakamlığı, Espiye Belediyesi ve vatandaşlarımızın katkılarıyla, 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır. 325 m² arsa üzerine 200 m² ibadet alanı olarak yapılan camimiz 400 kişi kapasitelidir.

Bugün İnşallah hep birlikte dualarla açılışını yapacağımız bu eser, bu ibadethane, günde 5 vakit Allah’ın isminin anıldığı, ezanı şeriflerle bizleri ibadete davet edecek.  Bu vesileyle, camimizin yapımında bizlere destek olan hayırsever vatandaşlarımıza, köy halkımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, açılışımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Açılış ve protokol konuşmaların ardından Vali Ünlü, caminin yapıldığı arsayı bağışlayan hayırsever Mustafa Şeker’e plaketi takdim etti. Cami, Espiye İlçe Müftüsü Koçak’ın kıldırdığı öğle namazıyla ibadete açıldı.

Açılış törenine; Vali Enver Ünlü, Espiye Kaymakamı Taner Tengir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, daire amirleri, köy muhtarları, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.