Ünlü’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı « Bulancak Ajans

2 Nisan 2023 - 11:39

Ünlü’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Giresun Valisi Enver Ünlü, bu yıl ana konsepti “Türkiye Aşkına” olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ünlü’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Son Güncelleme :

15 Temmuz 2022 - 12:28

Vali Ünlü mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Aziz Milletimiz; 15 Temmuz 2016 gecesi yüreğindeki vatan aşkı, iman gücü ve Hakk’ın da yardımıyla başka hiçbir coğrafyada görülmemiş ve herkese nasip olmayacak tarihi bir destan yazarak kahraman ordumuza sızan, bir avuç FETÖ haininin başlattığı darbe girişimine karşı; 7’den 70’e kadını erkeği, yaşlısı ve genciyle tek yürek oldu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın; millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten tarihi çağrısına uyarak vatan aşkıyla meydanlara akın eden Milletimiz; vatanı, ay yıldızlı bayrağı ve inancı uğruna en değerli varlığını, canını ortaya koyarak milli iradesine, demokrasi ve hürriyetine el uzatmak isteyen hain FETÖ mensuplarına geçit vermedi.

Devletimize, ay yıldızlı bayrağımıza, milletimize, milli irade ve demokrasimize hainlik edenler; karşılarında her daim, güçlü Türk Milletini bulacaklardır. Yeter ki bizler Türkiye aşkına; kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi, milli ve manevi değerlerimizi, geleceğimize ilişkin ümit, inanç ve heyecanımızı diri tutalım ve çalışkanlığımızla ülkemizin hedeflerine doğru kararlılıkla yürümesini ilelebet sağlayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle karanlık geceyi aydınlığa çevirme uğruna şehadete eren hemşehrilerimiz İsmail Kefal, Emrah Sağaz, Muharrem Kerem Yıldız ve Cengiz Hasbal başta olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken Gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyor; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü tebrik ediyorum.”