ŞEBİNSİAD; İş Dünyası 2022’den Umutlu « Bulancak Ajans

2 Nisan 2023 - 11:50

ŞEBİNSİAD; İş Dünyası 2022’den Umutlu

Mavi Karadeniz Televizyonu ‘’Kültür Yolculuğu’’ programının konukları Şebinkarahisarlı Sanayici ve iş Adamları Derneği (ŞEBİNSİAD) Başkanı Altan Güneş ve yönetim kurulu üyeleri Aslan Kararslan,

ŞEBİNSİAD; İş Dünyası 2022’den Umutlu
Son Güncelleme :

03 Ocak 2022 - 9:17

Erdal Ocak, Vahdettin Bay ve Onur Kabak, program yapımcısı Sadi Toygar’ın sorularını yanıtlayarak ekonomi gündemini değerlendirdiler. Derneğin faaliyetleri ve projeleri ile yapılacak genel kurul hakkında bilgi verdiler.

ŞEBİNSİAD Başkanı Altan Güneş ile yönetim kurulu, yeni ekonomik modele destek olduklarını, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında atılan adımların iş dünyasını sevindirdiğini, 2022 yılında üretim ve ihracat ekseninde politika izlenmesi gerektiğini belirterek devlet tarafından sağlanan desteklerin yatırıma ve istihdama dönüşmesi gerektiği görüşünde birleştiler.

Türkiye’nin üretim gücünün yüksek olduğunu belirten ŞEBİNSİAD yönetimi, sanayicilerimiz üretim anlamında önemli adımlar atmaktadır. Fakat ara eleman sıkıntısı çekilmektedir, nitelikli insan kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır, dediler.

ŞEBİNSİAD Başkanı Altan Güneş ve yönetim kurulu, Eğribel tüneli tek tüp açılışı sebebi ile sevinçli olduklarını yolların da tamamlanması ile bölge ekonomisine büyük fayda getireceğini, bu sevinci yaşarken Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı’nın hastalığı sebebi üzüntü duyduklarını söyleyerek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Genel Kurul 26 Şubat Cumartesi 

ŞEBİNSİAD Başkanı Altan Güneş, Derneğin 2 dönem Başkanlığını yaptığını, gelinen süreçte pandemi döneminin faaliyet hızlarını kestiğini, yine önemli konularda panel ve toplantılar yaptıklarını, Şebinkarahisar Devlet Hastanesi, Meslek Yüksekokuluna teknoloji anlamında önemli katkılar verdiklerini söyledi. İhtiyaç sahiplerine destek verdiklerini belirterek Genel kurulun 26 Şubat Cumartesi günü yapılacağını, Başkan adayları Müjdat Karayılan ile Ömer Kılıç’a başarı dileklerinde bulunarak “kim kazanırsa kazansın, sonuçta Şebinkarahisar kazanacaktır” dedi.

Başkan Altan Güneş ve yöneticiler, ŞEBİNSİAD üyeleri ile kendi aralarında ticaret geliştirdiklerini,  alış veriş hacminin 50-75 milyon civarında olabileceğini ve bunun da çok önemli olduğunu söyledi. Ortaklık kültürünü de geliştirdiklerini belirten Başkan Güneş, bunun en somut örneği olarak Karadeniz yemekleri ile ünlü Vezir Sofrası’’ tesislerini kendi bünyelerine kattıklarını belirtti.

Başkan Altan Güneş, İstanbul’da Şebinkarahisar tarihi kültürel eserlerin sergileneceği önemli bir projelerini olduğunu belirterek 1 ay sonra kamuoyuna açıklama yapacaklarını söyledi.

ŞEBİNSİAD Başkanı ve yönetimi, Kültür Yolculuğu programının verimli geçtiğini belirterek program yapımcısı Sadi Toygar’a teşekkür ettiler.

Kemençe sanatçısı Ümit Yılmaz, 2 haftalık aradan sonra çıktığı programda söylediği türküler ile yine performansı ile göz doldurdu.

Haber: Sadi Toygar