Muhterem Memiş Yeni Dönem İçin Güvenoyu Aldı « Bulancak Ajans

2 Şubat 2023 - 20:16

Muhterem Memiş Yeni Dönem İçin Güvenoyu Aldı

Giresun Federasyonu 5. Olağan Kongresi delegelerin ve misafirlerin katılımı ile coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Muhterem Memiş Yeni Dönem İçin Güvenoyu Aldı
Son Güncelleme :

18 Ocak 2022 - 9:49

İstanbul’da faaliyet yapan Giresun Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak buluşma noktasını ve çatı oluşturan Giresun Federasyonu 5. Olağan Kongresi 16 Ocak 2022 Pazar günü yoğun bir katılımcı eşliğinde Bağcılar Belediyesi yeni Kültür Merkezinde gerçekleşti.

26 dernek ve 338 delegenin oluşturduğu Giresun Federasyonu Genel Kurulu son zamanların kurumsal yapısı itibarı ve genel kurul salonunun düzeni itibari ile hem beğenildi hem de takdir edildi. 

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından Genel Başkan Muhterem Memiş yapmış olduğu açılış konuşmasında: 1950’li yıllardan itibaren İstanbul’da başlayan göç hareketleriyle kurulmaya başlayan ve sosyalleşme oluşuyla ilk temelleri atılan Giresun Dernekçiliğinin bugün 500 den fazla sayıya ulaştığını ifade ederek, halen bu sosyalleşme birlikteliğini henüz tamamlamamış olmasa da amacına ulaşması açısından önemli bir adım adım oluşturduğunuz altını çizdi. 

Sosyal alanda yapılmış olan veya programı yapılmış birçok projenin olduğunu hatırlatan Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş bu alanda daha birçok güzel projeyi de Giresun insanının hizmetine sunmayı da arzuladıklarını belirterek bu vesileyle bugün buradaki katılımcı değerli dostlara tekrar hoş geldiniz diyerek saygılarını ilettiler.

Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş’in açılış konuşmasının ardından, federasyonun kuruluşundan bugüne kadar ki sürecinde yapmış oldukları katkılarından dolayı Federasyon bünyesinde yer alan delegelere birer teşekkür plaketi taktım edildi.

Giresun Federasyonunun 5. Olağan Kongresinde katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı ve aynı zamanda kongreye ev sahipliği yapan Lokman Çağrıcı 34 yıldır Bağcılar’da yaşadığını, bu süreç içinde bugünlere gelebilmesinin ve başarılarının arka planında Giresunlu dostların, hemşerilerimizin büyük bir payı olduğunu ifade etti.

Başkan Lokman Çağrısı ayrıca siyasi alanda kimseyi ayrıştırmadan, ötelemeden aynı çatı altında herkesi kazanmanın asıl amaç olmasının gerektiğinin önemine değindi. Çağrıcı konuşmasının devamında millet olarak her konuda ortak paydada buluşmayı arzuladıklarını ifade ederek, tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Giresun Federasyonu Onursal Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, duygusal bir dille yaptığı konuşmada Giresun Federasyonunun Giresun cemiyetçiliğinde bir çatı kuruluşu olduğunu, İstanbul’un her iki yakasındaki Giresun Sivil Toplum Kuruluşlarını buluşturmayı başardığını, bunun sonucunda da Giresun Dernekler Birliği ile başlayan bu hareketin bugün tüm İstanbul geneline yayılan, Alucra ile başlayan Yağlıdere ile biten bütün STK’ları da kapsadığını belirtti

14.Giresun Günlerini gerçekleştiren Giresun Federasyonunun bu alanda birçok ilki de başardığını ifade ederek, bu örgütlenme ile tüm Giresun ahalisinin de bu güzel çalışmalarda birer gönüllü olarak yerelmasının en güzel örneğini oluşturduğunu ifade etti.

Duygu dolu anların yaşandığı kongrede ayrıca Turan; toplumsal alanda sosyal bir topluluk oluşturan, cemiyetler içerisinde yer alan Giresun insanının güzel hedeflere, başarılara ulaşmak ve özgüven oluşturulmasına en büyük katkıyı sağladıklarının altını çizerek bu konuda emek veren, güç veren başta basın mensupları olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.

Yapılan protokol konuşmalarının ve Giresun Federasyonu Olağan Kongresi için gönderilen tebrik mesajlarının ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından seçimlere geçildi. Giresun Federasyonu 5. Olağan Kongresine tek liste ile seçime giren mevcut başkan Muhterem Memiş’in sunmuş olduğu liste Genel kurulda oy birliği ile kabul edilerek, 2. Dönem için Muhterem Memiş ve yönetim kuruluna güvenoyu eşliğinde yetki vermesinin ardından genel kurul sona erdi.

Genel kurul sonrası delegelere teşekkür eden Başkan Muhterem Memiş yeni dönem daha farklı ve etkin bir dönem olacak dedi.

Haber: Sadi Toygar