Meteoroloji Uyardı, Fırtına Bekleniyor! « Bulancak Ajans

7 Haziran 2023 - 09:01

Meteoroloji Uyardı, Fırtına Bekleniyor!

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ”Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun Kuzey ve Doğusunda Beklenen Fırtınaya Dikkat!” çekti.

Meteoroloji Uyardı, Fırtına Bekleniyor!
Son Güncelleme :

15 Mart 2021 - 21:48

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle; ”Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda beklenen kuvvetli rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, fırtına (60-80 km/sa) ve yer yer kısa süreli tam fırtına (100 km/sa) şeklinde esmesi tahmin edildiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Ayrıca ,Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun Güney ve Doğusu ile Orta Karadeniz’de Beklenen Fırtınaya Dikkat! çekti. yapılan açıklama şöyle; ”Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Orta Karadeniz’de beklenen güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli rüzgarın, fırtına (60-80 km/sa) ve yer yer kısa süreli tam fırtına (100 km/sa) şeklinde esmesi tahmin edildiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”