Kar Festivali Heyecanı Başlıyor « Bulancak Ajans

3 Şubat 2023 - 02:57

Kar Festivali Heyecanı Başlıyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in “3 ay değil, 12 ay Ordu” sloganı kapsamında ilçelerde düzenlenen kış festivalleri şubat ayında da devam edecek.

Kar Festivali Heyecanı Başlıyor
Son Güncelleme :

31 Ocak 2022 - 22:04

Yaz aylarında turistlerin ilgi odağı olan Ordu yaylaları kış aylalarında da Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde düzenlenen kar festivalleriyle ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor. Bu kapsam da Ocak ayı içerisinde düzenlenen kar festivallerine binlerce yerli turist yaylalara akın etti.

ŞUBAT AYINDA KAR FESTİVALLERİ DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ilçe belediyelerinin katkıları ile düzenlenen kar festivalleri Şubat ayı içerisinde de sürecek.  Şubat ayı içerisinde 3 ilçede düzenlenecek olan kar festivallerinin takvimi ise belli oldu.

MESUDİYE-GÖLKÖY VE KORGAN’DA KAR FESTİVALLERİ DÜZENLENECEK

Belirlenen takvime göre Şubat ayının ilk kar festivali 5 Şubat Mesudiye-Keyfalan yaylasında yapılacak. Daha sonra ise 6 Şubat’ta Gölköy Uluvahta Yayalası’nda ve 13 Şubat Korgan Yaylası’nda düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri tarafından organize edilen kar festivallerinde, kent orkestrası, amatör kızak yarışları, köy seyirlik oyunu ve yöresel yemek ikramı yapılacak.