İlk yerli ve Milli Uydumuz 2021’de uzaya fırlatılıyor.. « Bulancak Ajans

26 Eylül 2023 - 03:43

İlk yerli ve Milli Uydumuz 2021’de uzaya fırlatılıyor..

İlk yerli ve Milli Uydumuz 2021’de uzaya fırlatılıyor..
Son Güncelleme :

04 Haziran 2020 - 21:03

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sosyal medya hesabı üzerinden İlk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İMECE’nin son montajını gerçekleştirdiklerini ve Uydunun 2021 yılında başarıyla uzaya fırlatacağını duyurdu.

Karaismailoğlu; ” İlk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İMECE’nin son montajını Sanayi ve Teknoloji Bakanımız @varank  ve Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar ile gerçekleştirdik. Uydumuzu inşallah 2021 yılında başarıyla uzaya fırlatacağız.” ifadelerine yer verdi. 

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı paylaşımda; ”Uzay için geliştirilen kabiliyetler, sanayi ve teknolojinin her alanına dokunuyor” ifadelerine yer verirken yaptığı paylaşımında; ”Paydaşlarımızla, @tubitakuzay öncülüğünde geliştirdiğimiz İMECE uydusunun ısıl/yapısal testleri başlıyor Testlerin ardından uydumuzu 2021’de uzaya fırlatmayı planlıyoruz Uzay için geliştirilen kabiliyetler, sanayi ve teknolojinin her alanına dokunuyor” ifadelerine yer verdi.