Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü’nün Kurban Bayramı Mesajı « Bulancak Ajans

27 Eylül 2023 - 18:32
Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü’nün Kurban Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

26 Haziran 2023 - 18:28

Vali Ünlü, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletçe yardımlaşmanın, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı; dargınların barıştığı, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Kurban, Rabbimizin bizlere vermiş olduğu nimetlere şükrün ve cömertliğin ifadesidir. Bu mübarek bayramı en güzel biçimde yaşayabilmeniz için ilimizde gerekli tüm tedbirleri aldık. Büyüğüyle küçüğüyle herkesin bir araya gelip, özlemlerini giderebilmesi için uykusuz, yorgun ve emniyet kemersiz araç kullanmamanızı önemle istirham ediyor ve herkese hayırlı yolculuklar diliyorum. Bütün hemşehrilerimizi bayramın 1. günü (28 Haziran Çarşamba) saat: 11.00’da Valiliğimizde düzenleyeceğimiz bayramlaşma programına bekliyoruz.
Bayram münasebetiyle ilimizde misafir ettiğimiz afetzede kardeşlerimiz başta olmak üzere anne, baba ve akrabalarımızın yanında olmayı; yetimleri, öksüzleri, şehit ailelerini, gazileri ziyaret etmeyi ihmal etmeyelim. Hastaları, muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları ve mazlumları unutmayalım. Karşılığını Cenab-ı Hak’tan bekleyerek, bizlere bahşettiği nimetleri ihtiyaç sahipleriyle paylaşalım, yardım elimizi uzatalım.
Bu vesile ile mübarek bayramın; Giresun’umuza, ülkemize, aziz milletimize, gönül coğrafyamıza, İslam alemine ve tüm insanlığa sağlık, bereket, huzur ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum.
Bayramımız mübarek olsun.”