Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9939% 0.02
EURO31,1826% -0.13
STERLIN36,4438% 0.15
FRANG32,9086% -0.14
ALTIN1.855,75% -0,58
BITCOIN1.225.758-4.103

Dereli’ye yeni mezbahane ve canlı hayvan pazarı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dereli’ye yeni mezbahane ve canlı hayvan pazarı

Dereli’de hayvan kesimini modern ortamda daha temiz ve sağlıklı koşullarda gerçekleştirmek ve ayrıca canlı hayvan pazarı alanı oluşturmak üzere Bahçeli Mahallesinde mezbaha ve canlı hayvan pazarı çalışmaları başladı. Kamulaştırması yapılan ve inşaat öncesi uygun önlemleri alınmak üzere ıslah ve iyileştirme çalışması yapılan alanın inşaat başlamak üzere.

Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU ve Başkan Yardımcısı Yakup ÖZER, çalışmaları takip etmek üzere Fen İşleri Müdürü Eyüp CİNAL, İmar ve Şehircilik Müdürü Hacı Mustafa KOL ve teknik personellerle birlikte yerinde incelemelerde bulundu.

Kamulaştırma aşamasından inşaat aşamasına kadar süreci yakından takip eden Başkan ŞENLİKOĞLU, ön çalışmaları tamamlanan ve inşaat süreci başlayacak olan yeni mezbaha tesisimizin son teknolojik aletler ile hizmet vereceğini belirtti. Yeni mezbaha binasının tamamlanmasıyla daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda kesim yapılacağını da ifade eden Başkan, “Bölgemizde önemli bir yere sahip olan hayvancılık konusunda önemli bir adım atıyoruz. Yeni mezbaha projemiz, içerisinde küçük ve büyükbaş hayvan kesim alanlarının farklı farklı yer alacağı şekilde projelendirildi. Yeni mezbaha, modern kesim üniteleriyle, günde 15 büyük baş ve 30 küçük baş hayvan kesimi yapabilecek kapasitededir. 400 metrekare kapalı alanı olan mezbahada ayrıca 2 adet soğuk hava deposu bulunmaktadır. Sağlıklı koşullarda ve veteriner denetiminde yapılacak kesimlerle, ilçemizde hayvancılığa ayrı bir boyut getirecek olan yeni mezbaha tamamen hijyenik koşullarda halkımıza hizmet verecektir” dedi.

Sadece Dereli’nin değil, çevre ilçelerin de ihtiyacını karşılayacak olan mezbaha binasının yanı sıra canlı hayvan pazarının da bu bölgede oluşturulacağını belirten Başkan ŞENLİKOĞLU, “Yapımı tamamlandığında hijyenik koşullarda kesim yapılan, denetimlerin eksiksiz gerçekleştirildiği, kapasitesi geniş olan yeni mezbaha ve canlı hayvan pazarının ilçemize ve bölgemize hayırlı olacağını düşünüyorum” dedi.

YORUM YAP